Podnět na policii podle svého vyjádření podal pirátský zastupitel a předseda kontrolního výboru Prahy 1 David Bodeček. Policii podle něj radnice poskytla více než stovku dokumentů. Bodeček dodal, že privatizaci se ještě bude zabývat kontrolní výbor a následně zastupitelstvo Prahy 1.

"Aniž bych chtěl předjímat rozhodnutí kolektivních orgánů Prahy 1, osobně jsem od samotného začátku toho názoru, že po procesní stránce privatizační proces proběhl v pořádku," uvedl Bodeček.

"Ke konkrétní osobě se vyjádřit nemůžu, nicméně mohu potvrdit, že jsme případ prověřování privatizace jednoho z bytů v Bolzanově ulici uložili ad acta. Šetřením všech okolností kriminalisté zjistili, že se v této souvislosti nestal žádný trestný čin," uvedl k tomu policejní mluvčí Daněk.

Prodej bytu chtěla v polovině května řešit opozice na jednání zastupitelů Prahy 1. Bývalý starosta Čižinský tehdy řekl, že součástí smlouvy bylo, že v něm bude Arenberger bydlet, ale podle médií tam však má jen ordinaci a žije v Kobylisích. Podle Čižinského by město mělo usilovat o navrácení bytu kvůli nedodržení kupní smlouvy. Bodeček uvedl, že by takové snahy neměly velkou šanci na úspěch.

Arenberger skončil ve funkci ministra zdravotnictví na konci května po 48 dnech. Nahradil jej poslanec ANO Adam Vojtěch, který z funkce ministra zdravotnictví odstoupil loni v září. Arenberger čelil v posledních týdnech svého působení ve funkci kritice kvůli tomu, jak informoval o svém majetku.