Klec spadla na Praze-východ 16. května, kdy hlídka ze služebny v Brandýse nad Labem krátce před půlnocí zastavila v Klecanech automobil značky Ford.

Řidič měl dost upito

Už při předkládání dokladů bylo patrné, že muž sedící za volantem není ve zrovna ideální šoférské kondici. Jevil známky opilosti, uvedla policistka Eva Hašlová v územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Policisty proto podle jejích slov nijak nepřekvapil výsledek dechové zkoušky: vlastně šlo jen o to, jak vysoká cifra se objeví na displeji testovacího přístroje.

Nebylo to číslo malé. Řidič nadýchal hodnotu převyšující 2,5 promile alkoholu. To, k čemu se schylovalo již od počátku, tím bylo potvrzeno: bude mít velké oplétačky, které nejspíš uzavře až soud. Přesně tomuhle vývoji se chtěl muž podezřelý ze spáchání trestného činu vyhnout. Dopadlo to však zcela jinak, než si představoval: nyní má na krku stíhání hned pro dva trestné činy.


Dvě marné nabídky

Zbavit se potíží zkoušel dotyčný na etapy. „Nejprve jednomu a následně i druhému z policistů nabídl finanční hotovost ve výši několika tisíc korun. Se slovy, že by se rád nějak dohodl,“ připomněla Hašlová. S předpoklady, že v tomhle směru bude s policisty kloudná řeč, se ovšem šofér přepočítal. Nekývl ani jeden z oslovených strážců zákona. Věc navíc putovala na stůl kriminalistů – a vedle obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky padlo ještě obvinění z podplácení. V případě odsouzení může být ve hře trest odnětí svobody od jednoho do šesti let.