Muži zákona se jali konat a záhy nedaleko křížení náměstí s Jindřiskou a Vodičkovou ulicí našli muže s ženou tlačící kočárek po pěší zóně směrem k Národnímu muzeu. Po kontrole dokladů a přiznání obou aktérů k požití alkoholu následovala vzhledem k přítomnosti dítěte v kočárku dechová zkouška.

Zdroj: Policie ČR

Ta u matky naměřila 2,8 a u otce 4,2 promile alkoholu. Ve chvíli, kdy policista oběma doporučil, aby se napili vody, zašátrala maminka v tašce na kočárku a vytáhla lahev vodky. "Ne vodku, vodu, chci vám pomoct," reaguje na videu policista.

Žena poté začala být agresivní především na svou drahou polovičku. Poté, co ji policisté zklidnili, začali řešit, co s dvouměsíční holčičkou, protože už začínalo být chladno a povedení rodiče navíc pro miminko neměli ani jídlo. 

"O dítě i maminku se nakonec postarali záchranáři, kteří je odvezli do nemocnice. Otce odvedli policisté na místní oddělení v Krakovské ulici, aby vše vysvětlil. O celé věci byl vyrozuměn orgán sociálně právní ochrany dětí, v jehož kompetenci nyní bude situaci řešit," informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Opilý pár se v Praze na Florenci napadal, žena měla dítě v náruči. Zakročila městská policie.
Drama na Florenci: láhev „tvrdého“, hysterická žena a kojenec v náručí