Ostraha po ní chtěla, aby ukázala obsah zavazadla, což žena odmítla a dala se na útěk. Několik metrů od prodejny byla dostižena a po krátkém sporu o batoh přišla. Pak z místa definitivně utekla.

Policie hledá muže a ženu, kteří měli konflikt s ostrahou obchodu. | Video: Policie ČR

S tímto batohem se pracovník obchodu vracel zpátky, když k němu přistoupil ženin doprovod se slovy: "Vrať mi ten batoh nebo tě zabiju!" a vytáhl nůž, kterému vystřelila čepel. Člen ostrahy batoh neznámému pachateli raději vydal a ten odešel pryč. 

Muž byl ve věku kolem 25 - 30 let, štíhlé sportovní 170 cm vysoké postavy. Měl tmavé krátké vlasy a na hlavě čepici s kšiltem hnědozelené barvy. Na sobě pak měl krátké tříčtvrteční kalhoty z riflového materiálu tmavě modré barvy a khaki triko. Na pravém předloktí měl tetování. Hovořil česky.

Žena byla ve věku 25 - 30 let, vysoká cca 160-170 cm. Měla rovné dlouhé vlasy sepnuté gumičkou a oblečená byla do šatů hnědozelené barvy, které měly z přední strany zapínání na knoflíky. Přes rameno měla kabelku tmavé barvy a na nohou světlé boty. Hovořila česky.

"Případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu vydírání, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Jestliže muže nebo ženu na záběrech někdo poznává, ať se ozve na linku 158," požádal veřejnost o spolupráci mluvčí pražské policie Jan Daněk.