VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zločiny a soudy

dnes 11:06

Domovní prohlídka při hledání anarchisty nebyla nezákonná, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 2 dnes zamítl žalobu šestice lidí, kteří žádali odškodné po státu za to, že v jejichž dvou bytech provedla policie v dubnu 2016 údajně nezákonnou domovní prohlídku. Policisté u nich hledali anarchistu Lukáše Borla, který je nyní obviněn ze tři trestných činů, ten však v bytě nebyl. Dnešní rozhodnutí zatím není pravomocné.

dnes 10:44

Pražští strážníci zadrželi dva muže podezřelé z krádeže. Skončili na policii

Během jednoho dne byli voláni strážníci ke dvěma případům drobné krádeže v supermarketu, které skončily předáním Policii České republiky. U jednoho muže šlo o opakovaný čin, na druhého byl vydán příkaz k zatčení.

AKTUALIZOVÁNO
dnes 10:01

Kauza Oleo Chemical nekončí. Soud se musí opět zabývat rolí Rittiga

Rolí lobbisty Ivo Rittiga v kauze tunelování petrochemické firmy Oleo Chemical se bude muset znovu zabývat pražský městský soud. Dnes o tom rozhodl Vrchní soud v Praze, když zrušil část rozsudku, která lobbistu loni osvobodila. Odvolací senát zároveň pravomocně potvrdil, že bývalí majitelé firmy Michal Urbánek a Kamil Jirounek a také Rittigův obchodní partner Peter Kmeť půjdou do vězení, a to každý na tři roky.

AKTUALIZOVÁNO
včera 12:43

Policisté rozkryli společně s Moldavany rozsáhlou drogovou síť

Čeští a moldavští policisté rozkryli rozsáhlou síť drogových obchodníků. Celkem zadrželi a obvinili 19 Čechů a Moldavanů, policisté předpokládají další zatýkání. Skupina pašovala z Nizozemska kokain a extázi, v České republice pěstovala marihuanu. Drogy prodávala překupníkům, kteří je distribuovali v Praze, v Brně nebo v Rakousku a Moldávii. Dnes o tom informovali policisté z Národní protidrogové centrály a moldavské Protidrogové jednotky.

AKTUALIZOVÁNO
včera 11:19

Kauza Čepro: manažeři dostali čtyři roky vězení, mají uhradit 260 milionů

Soud dnes uložil bývalým vrcholným manažerům Čepra Tomáši Kadlecovi a Alexandru Houškovi čtyři roky vězení za nevýhodné obchody. Mají také společně uhradit způsobenou škodu 260 milionů korun. Verdikt, podle nějž dvojice porušila své povinnosti při správě cizího majetku, není pravomocný. Muži vinu od počátku odmítají, a proto lze očekávat, že se odvolají.

včera 08:24

Celníci našli padělky hraček. Způsobily by škodu 800 tisíc korun

Především na dodržování povinností prodejců, které pro ně vyplývají ze zákona o elektronické evidenci tržeb, si minulý čtvrtek pražští celníci posvítili na Pražskou tržnici v Praze 7 – Holešovicích. Do celé akce bylo zapojeno 22 celníků a rovněž byl přítomen i psovod, se speciálně vycvičeným psem na obranu.

20.3.2018

Kauza tunelování Oleo: žalobce tvrdá na vině obžalovaných včetně Rittiga

Státní zástupce Adam Borgula je přesvědčený, že v kauze tunelování firmy Oleo Chemical jsou vinni všichni obžalovaní včetně lobbisty Iva Rittiga. Pražský vrchní soud dnes začal projednávat jeho odvolání, a to zároveň s odvoláním Rittigova obchodního partnera Petera Kmetě a někdejších šéfů firmy Michala Urbánka a Kamila Jirounka, které nepravomocný rozsudek loni poslal jako jediné z desítky obviněných do vězení. Rittig se z dnešního jednání omluvil.

20.3.2018

Rath by měl jít za přijímání úplatků na devět let do vězení, navrhuje žalobce

V kauze manipulace zakázek ve Středočeském kraji navrhuje žalobce Petr Jirát exhejtmanovi Davidu Rathovi 8 až 9 let vězení a propadnutí majetku. Informovala o tom Česká televize. Stejný trest navrhl i Kateřině Kottové a jejímu manželovi Petrovi, které považuje za hlavní organizátory manipulování krajských veřejných zakázek.

AKTUALIZOVÁNO
20.3.2018

Cizinec, který přejel ženu, byl obžalován. Soud na něj vydá zatykač

Až osm let vězení hrozí čtyřicetiletému Rusovi, který pod vlivem alkoholu o silvestrovské noci srazil autem v centru Prahy šestadvacetiletou cizinku. Ta zraněním na místě podlehla. Státní zastupitelství již podalo obžalobu. Protože se muž nedostavil na schůzku s probačním úředníkem, soud na něj vydá zatykač.

19.3.2018

Šest let vězení. Takový trest žádá státní zástupce pro bývalé manažery Čepra

Státní zástupce požaduje pro bývalé vrcholné manažery Čepra Tomáše Kadlece a Alexandra Houšku šest let vězení. Uvedl to dnes u soudu v závěrečné řeči. Dále chce, aby jim soud uložil nejméně pětiletý zákaz působení ve statutárních orgánech firem a také povinnost společně uhradit způsobenou škodu, kterou Čepro vyčíslilo na 260 milionů korun. Muži své obvinění z porušení povinností při správě cizího majetku odmítají.

19.3.2018

V projednávání Rathovy žaloby za vedení v poutech bude soud pokračovat v dubnu

Obvodní soud pro Prahu 2 dnes odročil na duben projednávání žaloby bývalého hejtmana Davida Ratha, který chce po státu 30 tisíc korun za to, že byl k soudu kvůli údajné korupci podle svých slov "vlečen v poutech". Soudkyně po necelé půlhodině jednání odročila kvůli tomu, že chtěla Ratha vyslechnout, ten se ale nedostavil, protože mu nebylo doručeno předvolání. Jednání bude pokračovat v dubnu.

19.3.2018

KRIMI MIX: Řádění výtržníka rozbíjejícího okna zastavili strážníci

V sobotu v odpoledních hodinách si strážníci z Prahy 2 v jedné ulici mezi pražskými Vinohrady a Nuslemi všimli muže, který do oken administrativní budovy házel betonové dlaždice a rozbíjel jimi skleněné výplně. Proti muži okamžitě zakročili.

19.3.2018

Lékařka zavolala policii na opilce. Na služebně skončila sama s 3,17 promile

/VIDEO/ K zajímavému případu vyjížděli policisté ze služebny na pražském Smíchově. Na tísňovou linku zavolala lékařka z místní polikliniky, že se v čekárně nachází opilý muž. To potvrdila i posléze provedená orientační dechová zkouška. Na displeji přístroje se totiž objevila hodnota 3,3 promile alkoholu v dechu. Jelikož se ale muž v danou chvíli nedopouštěl jakéhokoli protiprávního jednání, předali ho policisté do péče zdravotnické záchranné služby. S lékařkou to však dopadlo hůře, hrozí jí vězení.

18.3.2018

VIDEO: V Thámově ulici zmizel s cizím kolem. Hledají ho policisté

Pražští policisté hledají od středy muže, který v Thámově ulici v Praze 8 ukradl kolo. V neděli o tom policie informovala na svých stránkách.

16.3.2018

Doporučil jsem soudci Elischerovi pozastavit činnost, říká šéf vrchního soudu

Předseda pražského vrchního soudu Jaroslav Bureš se včera sešel s novináři aby se vyjádřil k případu zadrženého soudce vrchního soudu Ivana Elischera. Ten byl obviněn z přijímání úplatků a ovlivňování trestních řízení ve prospěch obžalovaných a ve čtvrtek vzat do vazby.

16.3.2018

Pokus o vraždu kojence. Muž jej zachránil před umrznutím, matka je na útěku

Pražští kriminalisté pracují již  od února na objasnění případu pokusu vraždy šestitýdenního dítěte. To nalezl položené na betonové podestě před vchodem do neobývaného domu kolemjdoucí muž. Vzal jej domů do tepla a tím mu zřejmě zachránil život. Matka je podle policie na útěku v zahraničí. O případu policisté informovali dnes, kdy zachránce ocenili.

16.3.2018

Odvolací soud znovu zprostil viny bývalého primátora Thomu

Odvolací pražský vrchní soud dnes znovu osvobodil bývalého primátora Českých Budějovic Juraje Thomu, který čelil obžalobě ze zneužití pravomoci. Vyhověl mužovu odvolání a změnil rozsudek Krajského soudu v Českých Budějovicích, jenž mu uložil pětiletý trest. Dnešní rozsudek je pravomocný.

16.3.2018

Dočasné zproštění funkce u soudkyně Králové pokračuje

Důvody pro dočasné zproštění funkce u soudkyně Heleny Králové nadále trvají. Rozhodl o tom kárný senát Nejvyššího správního soudu. Zatím tedy nemůže soudit. Kárný senát minulý týden na základě kárné žaloby ministra spravedlnosti v demisi Roberta Pelikána snížil Králové plat. Druhou žalobu, kterou podal předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra, senát projedná v dubnu. Informoval o tom server České noviny.

15.3.2018

Soudce Elischer skončil ve vazbě. Ministr jej chce zprostit funkce

Obvodní soud pro Prahu 4 poslal ve čtvrtek odpoledne do vazby soudce Ivana Elischera. Ten byl v úterý ráno zatčen a obviněn z přijímání úplatků a ovlivňování trestních řízení ve prospěch obžalovaných. Podle soudu existuje důvodná obava, že by Elischer mohl působit na dosud nevyslechnuté svědky či opakovat trestnou činnost. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán oznámil, že Elischera nejspíš zbaví výkonu funkce.

15.3.2018

VIDEO: Dvojice násilníků použila k loupeži slzný sprej. Ženě uloupila kabelku

Dva násilníci přepadli ženu v polovině února kousek od sídliště Modřany a uloupila ji kreditní kartu. Žena napadenou oslovila na zastávce tramvají a požádala ji o cigaretu, kterou dostala. V krátké chvíli se objevil muž, který napadané ženě nastříkal do obličeje slzný plyn. Vytrhl jí z ruky kabelku a se svou společnicí se dali na útěk. Později pak uloupenou kartou platily dvě ženy v obchodě. Ve čtvrtek o případu informovala policie. 

15.3.2018

Dozorce trvá na tom, že po nesprávném podání metadonu nepochybil

Příslušník Vězeňské služby Michal Šolc, který čelí obžalobě kvůli úmrtí vězně na Pankráci po nesprávném podání metadonu, trvá na tom, že nepochybil. U soudu dnes uvedl, že se řídil ujištěním zdravotní sestry, která mu řekla, že není zapotřebí přivolat lékaře. Za porušení povinností Šolcovi hrozí maximálně dva roky vězení. Babička a přítelkyně zemřelého po něm požadují celkem osm milionů korun jako náhradu nemajetkové újmy.

15.3.2018

Policie dopadla dva cizince, kteří zbili střelce v autobusu MHD na Smíchově

Kriminalisté dopadli dvojici cizinců, kteří jsou podezřelí z brutálního útoku na střelce v autobusu MHD, který se odehrál na pražském Smíchově. Muži, pravděpodobně ukrajinské národnosti, jsou podezřelí z trestného činu těžkého ublížení na zdraví. 51letého střelce policie zadržela už na místě.  Policie to dnes uvedla na svých stránkách.

15.3.2018

Žalobci podali návrh na vazbu soudce Elischera. Soud o ní rozhodne dnes

Žalobci a policisté podali z noci na dnešek návrh na vazbu soudce Ivana Elischera a dalších pěti obžalovaných, kteří v případu figurují. O vazbě soud rozhodne během dneška. Pro média to uvedl místopředseda Obvodního soudu pro Prahu 4 Michal Dvořák.

15.3.2018

Soud projedná případ úmrtí vězně po nesprávném podání metadonu

Obvodní soud pro Prahu 4 dnes projedná případ dozorce z pankrácké věznice, který čelí obžalobě kvůli úmrtí vězně po nesprávném podání metadonu. Soudce muži původně uložil půlroční podmínku za porušení povinností dozorčí služby. Obžalovaný s tím ale nesouhlasil, a věc se proto bude řešit ve veřejném hlavním líčení. Muži hrozí maximálně dva roky vězení.

14.3.2018

VIDEO: Neznámý muž obral dvě ženy o šperky. Pátrá po něm policie

Pražští policisté hledají muže, který okradl ženy o jejich klenoty. Stalo se tak hned ve dvou případech. První krádeže se dopustil v Apolinářské ulici. Tady nejprve oslovil náhodnou kolemjdoucí a přitom sledoval okolí. Jakmile zjistil, že v blízkosti není nikdo, kdo by jí pomohl, zaútočil. Ve středu o případu informovali policisté na svých stránkách.

14.3.2018

V případu soudce Elischera zafungovaly kontrolní mechanismy, tvrdí Pelikán

V případu soudce pražského vrchního soudu Ivana Elischera, kterého policie v úterý obvinila ze zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a nadržování, zafungovaly kontrolní mechanismy v justici. Na tiskové konferenci po jednání vlády to dnes řekl ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO). Údajné provinění soudce nechtěl komentovat, poukázal přitom na presumpci neviny.

14.3.2018

Před soudem stojí varhaník, který zastřelil muže v parku v Praze 5

Pražský Městský soud se dnes bude zabývat případem varhaníka a sběratele zbraní Jiřího Čiperu, který v roce 2015 v parku na Kavalírce v Praze 5 zastřelil náhodného kolemjdoucího. O případu ve středu informoval server IDNES.cz.

14.3.2018

Policie obvinila 22 lidí kvůli krácení daní se škodou 75 mil. Kč

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili 22 lidí z krácení daní, při kterém vznikla škoda zhruba 75 milionů korun. Čtyři obvinění skončili ve vazbě, zbývající jsou vyšetřováni na svobodě. Celé skupině hrozí tresty od pěti do deseti let vězení. ČTK o tom dnes informoval mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

13.3.2018

Celníci nechali schroupat drtičkou deset tisíc párů bot

Ne zcela běžnou zakázku řešili v úterý pracovníci skládky komunálního odpadu v Úholičkách nedaleko Velkých Přílep na Praze-západ. Likvidovali spoustu úplně nových věcí. Konkrétně bot. Pražští celníci jim po ukončení všech šetření a řízení nechali přivézt deset tisíc párů nelegálních napodobenin značkové obuvi, které zabavili v loňském roce.

13.3.2018

Střelce z autobusu na Smíchově zbili dva cizinci. Policie hledá je i svědky

/VIDEO/ Patnáct minut po úterní třetí hodině odpoledne spěchali policisté k oznámené střelbě v autobusu MHD na Smíchově. Střelec, kterého na místě policisté zadrželi a s ohledem na zranění předali záchranářům, byl podle dosavadních informací jedním z účastníků potyčky, která incidentu předcházela. Detektivové, kteří se případem zabývají, již upřesnili, že se jedná 51letého Čecha, který v autobusu střílel z plynové pistole. Po zbylých účastnících, pravděpodobně ukrajinské národnosti, policisté zatím bezvýsledně pátrají.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT