Hana Marková.Hana MarkováAž letos v maturitním ročníku jsem se naučila dobře si zorganizovat poměr mezi školními povinnostmi a volným časem. Loni to bylo horší, veškerý svůj čas jsem věnovala škole. Teď jsem si určila priority a uvědomila si, že nemůžu stihnout všechno. Mimo školu se učím jen hodinu denně. Díky tomu jsem zjistila, kolik dalších věcí bych chtěla dělat. 

Sára Kousková.Sára KouskováJsem členkou reprezentace České republiky v golfu, proto se učím podle individuálního plánu. Ač se může zdát, že to mám na rozdíl od spolužáků volnější, rozsah učení se nemění. Často se mi stává, že se učím na poslední chvíli. Jinak se povinnosti snažím plnit včas. Kvůli golfu ale mohu jen těžko odpovědět, zda je pro mě škola prioritou číslo jedna. Teď asi ano, protože mi studium na gymnáziu umožnilo dostat se na univerzitu se stipendiem v americkém Texasu. 

Daniel Bartušek.Daniel Bartušek Do druhého ročníku jsem deset let tancoval street dan-ce. Tanec pro mě byl nejdůležitější. Pak jsem přestal a začal se škole věnovat víc. Načasování bylo skvělé, jsem ve čtvrťáku a mám před maturitou. Jsem perfekcionista, chci být pokaždé nejlepší. Mám vysoké cíle, chci jít na prestižní univerzitu se zaměřením na ekonomii, protože mě baví pracovat s penězi. Nepotřebuji záživnou práci, vnímán ji jen jako prostředek k získání peněz. Někteří známí nad mým přístupem kroutí hlavou. 

Rebeka Lánská.Rebeka LánskáHodně věcí odkládám a pak je udělám za jeden den. Je proto důležité rozdělovat si povinnosti podle priorit. Když vím, že se něco dokáži naučit cestou do školy, proč bych se okrádala o volný čas, ve kterém tancuji, zpívám ve sboru a chodím do historického kroužku. Často si naplánuji učení a pak dělám něco jiného. I když mi teď tento přístup vyhovuje, časem to budu muset změnit.

Julie Vavrušková.Julie Vavrušková Protože jsem až přepečlivá, zabírá mi škola většinu volného času. Nikdy se mi nestalo, že bych přišla nepřipravená na test či zkoušku. Nehospodařím ale s časem, jak by se mi líbilo. Chtěla bych ho mít víc pro sebe. Už jen pocit, že nic nemusím, to by se mi občas líbilo. Snažím se s tím něco dělat. 

Kateřina Hrubá.Kateřina HrubáČím déle jsem na gymnáziu, tím je pro mě hospodaření s časem náročnější. Když přijdu domů, vím, že bych se měla učit, ale většinou si lehnu, pak se dívám na televizi. Zkrátka dělám všechno možné, jen se neučím. Najednou je devět večer a to už nemá cenu začínat. Někdy se tak učím o přestávce těsně před hodinou. Občas se stane, že mám dny, kdy jsem aktivní. Škole se snažím věnovat aspoň 60 procent týdně. Poslední dobou jsem zbabkovatěla. Přijedu domů, udělám si kávu, sednu si a nejdu ani mezi lidi.