Na pražském letišti mělo přistát dopravní letadlo s porouchanou pneumatikou, informoval o tom server Novinky. Mluvčí letiště Klára Divíšková serveru sdělila, že jde o letoun z Vietnamu do Prahy a že stroj hlásil signalizaci špatného tlaku v pneumatikách. Přistát by podle ní měl zřejmě po 22. hodině.

Na letiště zamířily hasičské vozy, záchranáři vyslali velkokapacitní speciály Golem a Fénix. Zásah ale nebyl nutný, jednalo se jen o prevenci, uvedli záchranáčí na sociální síti X

Letiště se potýká s potížemi kvůli sněžení. V pátek odpoledne vydalo výstrahu. „Upozorňujeme, že kvůli sněžení může dnes a zítra dojít ke komplikacím a drobným zpožděním. Vzhledem k dopravní situaci doporučujeme, abyste si na cestu na letiště ponechali dostatek času,“ upozornilo na sociální síti X.

Z webových stránek letiště je znát, že letadla nabírají zpoždění v rozmezí v řádu desítek minut.

Potíže i v dopravě

Problémy s dopravou byly v hlavním městě i na silnicích. Server Novinky.cz informoval, že v pátek odpoledne se na zasněžené silnici v ulici Do Horoměřic na okraji Prahy srazila dvě osobní auta. Přivolaní záchranáři ošetřili a následně převezli do nemocnice ženu a dítě. Oba utrpěli lehčí zranění.