„Ze sousedské iniciativy sbírající podpisy jsme vyrostli v třetí nejsilnější stranu v pražském zastupitelstvu. V posledních volbách jsme získali po celé Praze 89 mandátů a máme tři starosty městských částí. Chceme tuto sílu přetavit v co nejvíce výsledků pro Pražany, proto se stáváme pražskou městskou stranou,“ řekl nový předseda Adam Scheinherr.

V komunálních volbách v roce 2022 získala PS 14,72 procenta hlasů a v 65členném zastupitelstvu Prahy má 11 mandátů. Na magistrátu je v opozici společně s hnutím ANO a SPD. V minulém volebním období byla ve vedení města, sestavila koalici s Piráty a Spojenými silami pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL).

Praha sobě působí také ve 14 městských částech, tradičně nejsilnější je v Praze 7. Své lidi má ve vedení například Prahy 3, Prahy 5, Prahy 9 nebo Prahy 11.

„Praha sobě se natolik rozrostla, že přišel čas, aby ji prezentovala nová tvář. Aby nás reprezentovali lidé, kteří symbolizují zrychlení Prahy v minulém volebním období. Aby nás vedli ti, kteří se smutkem sledují, jak se jejich práce zadrhává, a kteří za dva roky u volebních uren budou představovat kladnou odpověď na otázku voličů, kdo pro nás zajistí výsledky,“ řekl v projevu končící lídr Prahy sobě (PS) Jan Čižinský.