Krystyna uspěla v 71. ročníku soutěže, která se uskutečnila 9. března v indické Bombaji. V den finále měla vysoké horečky a dokonce chvíli uvažovala, že se ho nezúčastní. Příští týden Pyszková odjíždí do zahraničí, kde stráví šest týdnů a navštíví deset zemí. Bude také natáčet seriál v New Yorku, cestovat po Africe i ji čeká světová tour.

Prezidentka národní soutěže krásy Miss Czech Republic Taťána Makarenko a ředitel Miss Word Steve Douglas vyzdvihli činnost Pyszkové ve filantropii, která je jedním z kritérií pro účast v soutěži Miss World. "Pamatuji si, když Krystyna přišla na casting a už tehdy byla zapálená do svého charitativního projektu," uvedla Makarenko, která Pyszkovou doprovázela při finále v Bombaji na začátku března.

Projekt vítězky 71. ročníku Miss World pomáhá vzdělávat děti z neprivilegovaných rodin v Tanzanii. Další charitativní projekt se zaměřuje na Českou republiku. "Soutěž skutečně není jen o tom, jak člověk vypadá, ale také o jeho činnostech, charakteru a talentech," řekla Pyszková.

Vítězka Miss World Krystyna Pyszková. | Video: Deník/Radek Cihla

Makarenko s Pyszkovou hovořily také o tom, jakým překážkám musely účastnice soutěže čelit. Miss World podle nich není pouze o fyzické kráse, hodnotí se také charitativní činnost, ale i talent. Češka musela obstát i ve sportovní části soutěže, stejně tak se musela naučit národní tanec polku a předvést národní kostým. Pyszková mimo jiné hraje na housle, flétnu a mezi její záliby patří jízda na koni.

Pyszková je druhou Češkou, která prestižní titul Miss World získala. V roce 2006 soutěž vyhrála Taťána Kuchařová. Kromě vítězství Kuchařové bylo dosud největším českým úspěchem na soutěži Miss World čtvrté místo Aleny Šeredové v roce 1998.