Tentokrát policisté pátrají po neznámé ženě, která na benzinové čerpací stanici v okrese Kladno natankovala pohonné hmoty do palivové nádrže a připravených kanystrů v zavazadlovém prostoru vozidla tovární značky Citroën Xsara Picasso.

Za pohonné hmoty nezaplatila a odjela. „Stejným způsobem žena natankovala také na benzinové čerpací stanici v Rudné v prostoru dálnice D5 ve směru na Plzeň," uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

V tomto případě ji ale dělal společnost neznámý muž, který v době příjezdu auta k tankovacímu stojanu seděl na místě řidiče. Muž z auta vystoupil a natankoval pohonné hmoty do palivové nádrže vozidla a rovněž do kanystrů, které měl uložené v zavazadlovém prostoru.

Žena, po které policie pátrá a která do té doby seděla na místě spolujezdce, si nepozorovaně přesedla na místo řidiče a po natankování z místa opět odjela bez zaplacení. 

„Oba pachatelé se zřejmě mylně domnívají, že když natankují za částku méně než pět tisíc korun a ujedou od čerpací stanice bez placení, takže se nedopouštějí trestného činu. Opak je pravdou," upozornila Marcela Pučelíková.

Pokud totiž pachatelé ve své protiprávní činnosti pokračují, což se v tomto případě zjistilo, trestného činu krádeže se skutečně dopouštějí.

Vztah pachatelů k okresu Kladno?

Policisté zjistili, že na vozidle, které žena se svým spolupachatelem k trestné činnosti použila, je umístěna registrační značka, která byla odcizena na okrese Kladno. Zároveň se domnívají, že k okresu Kladno může mít tato dvojice nějaké určité vazby. 

„Policisté také nevylučují, že se krádeže pohonných hmot pachatelé mohli dopustit i na jiných benzinových čerpacích stanicích, nebo že budou ve svém protiprávním jednání dále pokračovat," upozornila Marcela Pučelíková.

Žena, po které policie pátrá, je ve věku kolem třiceti let, má štíhlou postavu, na očích tmavé sluneční brýle a při krádežích pohonných hmot na sobě měla tmavý oděv. Muži mohlo být také kolem třiceti let, byl vysoký zhruba 175 centimetrů a na hlavě měl tmavou čepici s kšiltem. Oblečen byl do černé bundy a modrých džínových kalhot.

Po dvojici pachatelů policisté z Dálničního oddělení Rudná intenzivně pátrají a přivítají jakékoliv poznatky vedoucí k jejich ztotožnění na telefonním čísle 974 872 876.