To však ale nebyl konec pachatelovy anabáze. Muž vzápětí řekl, že si vlastně obchod rozmyslel a na pult položil i hotovost, kterou dostal na pětitisícikorunu. Ani potom z prodejny neodešel. Dožadoval se věci za čtyřicet korun. Aby bylo jeho přání uspokojeno, začal z věšáků sundavat čepice a nosit je na pult. V hromadě pak hledal tu nejlevnější.

„Prodavačky byly z jeho chování velmi rozrušené. Jedna z nich stačila do pokladny uklidit pouze drobnou hotovost. V rozčilení ale zapomněla dvě dvoutisícovky na pultě," vysvětlila Markéta Johnová. Toho, že peníze zmizely, si všimly až po odchodu muže z prodejny.

Podezřelému je kolem třiceti let, má štíhlou 180 centimetrů vysokou postavu, snědou pleť, tmavé vlasy a velký nos. Na tváři mu rostlo strniště a bradka a hovořil lámanou angličtinou. V den krádeže měl na sobě černý kabát, šedou čepici, takzvanou bekovku, a šedé kalhoty.

Přestupek proti majetku

„Vzhledem ke způsobené škodě je podezřelý pouze z přestupku proti majetku. Hrozí mu tak pokuta do výše 15 tisíc korun," dodala policejní mluvčí s tím, že obchod s oblečením nebyl zřejmě jediným místem, který muž navštívil.

Vyšetřovatelé zjistili, že se v nedalekém zlatnictví zajímal o náramek za 50 tisíc korun. Kromě něj chtěl vidět i různé krabičky k zabalení. Když žena mobilním telefonem volala vedoucího prodejny, muž znenadání z obchodu odešel.

Pokud byste o pachateli věděli bližší informace, zavolejte na tísňovou linku 158.