Demonstrace začala v 17:30 na náměstí Republiky. Odtud se demonstranti vydali Hybernskou ulicí k Lidovému domu, kde sídlí ČSSD, a dále do ulice Politických vězňů k sídlu KSČM. Tyto strany spolu s SPD a ANO podle organizátorů pochodu odhlasovaly, že se návrh na formulaci pozice vlády ČR k situaci v Afrínu nedostal mezi body programu schůze Poslanecké sněmovny.

Od sídla komunistů se aktivisté vydali Opletalovou ulicí na Václavské náměstí. Pochod zakončili na Jungmannově náměstí. Rozcházet se začali před 20:00.

"V současnosti okupovaný Afrín opouštějí statisíce lidí, mnoho z nich přitom právě tam uprchlo před hrůzami občanské války v Sýrii, takže se uprchlíky stávají už podruhé," uvedli aktivisté v prohlášení zaslaném ČTK.

Ministru zahraničí Martinu Stropnickému (ANO) aktivisté údajně zaslali více než tři stovky dopisů, ve kterých požadovali, aby se k situaci v Afrínu vyjádřil. "Odpověď, která nám přišla z Černínského paláce, nám přijde neuspokojivá. Ministerstvo vyjadřuje nad celou situací 'znepokojení', což neodpovídá hrůzám, které se v Afrínu dějí," uvedl v prohlášení Michael Polák z iniciativy Ne rasismu.

Organizátoři uvedli, že se pochodem přidávají k dalším demonstracím v Evropě. Podle aktivistů mají vytvořit tlak, aby se evropští politici odhodlali podpořit své skutečné spojence v boji proti islamistickému terorismu, a to Kurdy v Sýrii.