„Jindřich Hlavatý odchází z funkce k 30. dubnu. Nechce, aby byly jeho soukromé záležitosti týkající se sporů s obcí Bezno spojovány s jeho působením ve funkci zástupce ředitelky pro veřejné služby," konstatoval Lochař. Tlumočil také další slova odcházejícího úředníka: nepřeje si prý, aby se zmiňované spory staly předmětem politického boje, poškozovaly vedení Středočeského kraje nebo vedení krajského úřadu.

Nestaral se jenom o počítače 

Hlavatý rezignoval právě v den, kdy se na portálu Seznam.cz objevily podrobnosti k jeho působení na Mladoboleslavsku – včetně tvrzení, že 45letý muž podnikající v IT poradenství a také jako soukromý detektiv si městys Bezno „tak trochu zprivatizoval".

Po volbách prý vyšlo najevo, že se místní radnici nejen staral o počítače (kdy se vedou dohady kolem ceny za tyto služby) a pomáhal s veřejnými zakázkami i zajišťováním dotací, ale s bývalou starostkou uzavřel smlouvu, kdy v postatě mohl dělat vše za ni.

Převedl firmu na bílého koně 

Kvůli nesrovnalostem týkajícím se zakázek na zateplení mateřské školy a kulturního domu došlo na vracení statisíců z dotací – a současné vedení radnice se s jeho firmou o peníze úspěšně soudilo; mezitím však došlo ke změně vlastníka společnosti. „Převedl firmu na bílého koně. Bezno tak bude získávat peníze zpět jen velmi těžko," uvádí úterní prohlášení části koalice vládnoucí Středočeskému kraji – radních za Starosty a nezávislé (STAN).

Ti se v reakci na zveřejněné informace ohradili proti tomu, „aby byl vysoce postaveným státním úředníkem člověk, který několik let de facto tuneloval obec Bezno". „Domníváme se, že vysokého státního úředníka by neměl dělat někdo, kdo je pravomocně odsouzen v kauze zneužívání dotací," zdůraznil 1. náměstek hejtmanky Vít Rakušan (STAN). Vyjádřil se jasně: není možné, aby Hlavatý nadále setrval ve své funkci. Úterní rezignace jednoho z klíčových středočeských úředníků je jistě i reakcí na toto stanovisko.