Upozorňuje na to Kateřina Stránská z radnice Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi. „K vidění budou například ukázky roztomilé soutěžní disciplíny králičí hop; heboučká zvířátka přiveze Mazlíčkárna ze Kdyně,“ připomněla. Soutěžení ušáků ve skákání mohou zájemci nejen sledovat, ale také se dozvědí leccos zajímavého o tréninku.

Jestliže má jaro 15. dubna dorazit na zámek v plné parádě, bude tento den podle Stráské zasvěcen zejména dětem a zvířecím mláďátkům. S tím, že nebudou chybět ani soutěže, velikonoční workshopy (vedle dílniček s perníčky či korálky dojde i na výrobu králičích uší), taneční vystoupení nebo pohádka. „Svůj dřevěný kolotoč na nádvoří zámku opět roztočí i Řezbář Matěj,“ zve Stránská.

Lákadlem pro návštěvníky všeho věku, ty dospělé nevyjímaje, se pak mohou stát stánkaři nabízející rozmanité zboží – nejenom to velikonoční – stejně jako speciality místních restauratérů; už jenom pro skutečně velké návštěvníky je určena nabídka z Vinotéky Na Náměstí. Ochuzeni však nezůstanou ani tradiční příchozí toužící ochutnávat historii: prohlídky zámku nebudou chybět.