„Anonymní dopis o uložení bomby přišel ve čtvrtek před druhou hodinou odpoledne," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. „Na místo dorazili psovodi se služebními psy se speciálním výcvikem k vyhledávání výbušnin," dodala.

Policie také evakuovala lidi z přilehlých budov. Bezpečnostní opatření trvalo až do 22 hodin. Do akce byly nasazeny desítky policistů a protože anonym zřejmě zmínil i nebezpečí v přilehlých budovách, byly objekty evakuovány. Policie postupně do pozdních večerních hodin kontrolovala jedno místo za druhým, aby nakonec konstatovala, že nebylo nic nalezeno.

Anonymní výhrůžky bombami

Za relativně krátkou dobu je to už třetí podobný případ, kdy anonym vyhrožoval v Příbrami bombou. Něco podobného se stalo v březnu roku 2014, když byla nahlášena bomba v některé z příbramských bank. Uzavřena byla dolní část Pražské ulice, okolí před ČSOB a Komerční bankou, včetně dalších bank v okresním městě. Když se v listopadu roku 2014 konalo první ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva v Příbrami, byla v objektu Úřadu práce, kde se zasedání mělo uskutečnit, také anonymně ohlášena bomba.