„Uchazeči mohli v rámci poptávkového řízení podávat nabídky do dnešních deseti hodin. Následně se uskutečnilo jejich vyhodnocení a výběr vítězné firmy na základě nejnižší ceny a nejkratší doby realizace,“ uvedla Lišková pro České noviny.

Podle ní podepře stavební firma rámový most, který je na libeňské straně, a další konstrukce na holešovické straně. Po opravách, jejichž doba by neměla přesáhnout třicet dní, statik zváží, zda bude možné obnovit dopravu na mostě.

Kvůli uzavření mostu i Zenklovy ulice musel pražský podnik výrazně upravit hromadnou dopravu. Od pondělí 29. ledna bude proto zavedena autobusová linka X25, jež bude spojovat Palmovku a Libeňský most. K jeho druhé straně by měl zajíždět minibus X156. Tato linka pojede ze zastávky Nádraží Holešovice.

Libeňský most, jehož autory jsou architekt Pavel Janák a konstruktér František Mencl, je dlouhodobě ve velmi špatném stavu. Od roku 1928, kdy byl most slavnostně otevřen, nebyla ani jednou opravena jeho nosná konstrukce.

Podle expertky na mostní konstrukce by výstavba nového mostu mohla vyjít až na miliardu korun. „Cena oprav se pohybuje okolo 300 až 500 milionů korun,“ uvedla Miloslava Pošvařová.