Vypuštění zachráněného výra do přírody organizoval Český svaz ochránců přírody Vlašim, za účasti nálezce zraněného zvířete pana Hrubeše z Hrnčířů, starosty Dolních Břežan Věslava Michalika a také dětí, které navštěvují břežanský příměstský tábor.

Úvodem zazněly informace o nálezu a průběhu odchytu nalezené sovy. Výr byl následně vypuštěn v lesoparku, který je součástí areálu břežanského zámku.

„Nalezený výr měl poraněné křídlo a byl poněkud vysílen, vážné zranění naštěstí neměl. Vzali jsme si ho do péče, zranění se dobře zhojilo, výr je dostatečně vykrmený, v dobré kondici a dnes tedy může být vypuštěn," sdělila Jaroslava Syslová ze Záchranné stanice pro živočichy Vlašim.

„Naše stanice se zabývá odchytem i záchranou zvířat žijících ve volné přírodě. Naší snahou je vyléčená zvířata vracet zpět do přírody, pokud to však možné není, zůstávají zvířata v naší stanici nastálo, " dodala Jaroslava Syslová.

„Jsem rád, že jsem se této akce mohl zúčastnit. Naše obec se záchrannou stanicí spolupracuje, momentálně uvažujeme o zajištění vzdělávacích přednášek pro břežanské děti," řekl Věslav Michalik, starosta obce Dolní Břežany.

Lucie Vospělová