Podle mluvčí krajských hasičů Lenky Kostkové v domě explodoval zřejmě plyn a majitel zůstal zavalen pod troskami. Budova poté začala hořet. O výbuchu se záchranáři dozvěděli v úterý krátce po 1.30 hodin. Z trosek hasiči vyvedli muže, který se nadýchal zplodin.

„Lékařka těžce zraněného muže zaintubovala, připojila na umělou plicní ventilaci a po ošetření byl transportován na popáleninové centrum pražské vinohradské nemocnice," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová. Zdravotníci ošetřili také muže, který v době výbuchu nebyl v domě a poranilo ho rozbité sklo. Podle Kostkové šlo o souseda.

„Slyšeli jsme ohromnou ránu, muselo to být slyšet až v Pečkách a Kolíně," řekl nám jeden z místních, který se byl podívat na neštěstí. „Slyšeli jsme, že měl vybouchnout plyn, ale kdoví," podotkl druhý muž, který vše sledoval od policejní pásky. Tou byla zahrazená celá ulice. Se svojí vnučkou sledovala scénu také seniorka. „Výbuch jsem neviděla, ale byla to hrozná rána. Víc nevím," řekla nám.

Co bylo příčinou exploze?

Na stanovení příčiny exploze je podle mluvčí kolínské policie Martiny Fejfarové brzy. Policie bude zjišťovat, zda byl za výbuchem úmysl, nedbalost nebo šlo o náhodnou událost. Podle některých informací se spekuluje také o sebevraždě.

Hasiči po výbuchu prohledávali trosky domu a zjišťovali, jestli uvnitř nebyl někdo další. Psovodi už ale byli podle Kostkové odvoláni a hasiči s pomocí bagru nyní rozebírají a likvidují trosky budovy. „Škoda je předběžně stanovena na dva miliony korun, příčina je v šetření," řekla mluvčí hasičů Lenka Kostková.