Podle jeho slov je takto malý počet dán tím, že strážníci se nejprve pokouší dohledat majitele a osobně si s ním domluvit odstranění vozidla z pozemní komunikace. V případě, že k dohodě nedojde, jsou nepojízdná auta či bez platných registračních značek odtažena na vyhrazené místo v areálu bývalých benešovských Táborských kasáren.

Tehdy čeká majitele takovéhoto motorového vozidla kromě postihu za spáchaný přestupek ještě poplatek za odtah a poplatek za umístění auta na odtahovém parkovišti. A kde se vraky aut mohou řidiči nejčastěji setkat?

„Neexistuje jedna určitá lokalita, kde by docházelo k častějšímu výskytu těchto vozidel, stejně tak nelze jednoznačně říct, kdo vraky aut odhaluje. Většinou dochází k jejich odhalení díky práci strážníka v jeho okrsku, ale jsou samozřejmě i případy, kdy je odhalen vrak na základě oznámení občanů," dodal Pavel Kulvejt.

Průzkum Deníku

Vraky aut, kterých před čtyřmi lety napočítali a nafotili za necelou hodinu redaktoři Benešovského deníku v ulicích Benešova bezmála dvacet, zabíraly ve městě tolik nedostatková parkovací místa. Město mělo tedy tehdy obavy, že jakmile nebude nové parkoviště vybudované na ploše bývalých kasáren v Táborské ulici zpoplatněno, stane se z místa odkládací prostor pro vraky.

To se ale nakonec nepotvrdilo. Nejenže toto rozlehlé parkoviště slouží pouze k parkování pojízdným automobilům, ale postupem času se uvolnila i místa, která „obývaly" plechové šroty.

Zkušenosti ve Vlašimi

Problém s odstavenými vraky aut na parkovištích nebo podél krajnic řešili a i nyní musí řešit ve Vlašimi. Pokud má prý auto registrační značku, městští strážníci vyhledají jeho majitele a napíší mu dopis, ve kterém ho vyzvou k odstranění vraku.

Pokud se tak do dvou měsíců nestane, nechají vozidlo odtáhnout. Auta, která registrační značku nemají, vyvěsí na úřední desku a oznámí do vlašimského zpravodaje. Po dvou měsících pak postupují obdobně.