Tyto tipy na výlety (které lze absolvovat v kratších úsecích, když jsou uzlové doby dobře přístupné veřejnou dopravou, nebo i v delším celku – nechybí totiž náměty, kde lze vždy po denním putování přenocovat) autor přibližuje na stejnojmenném webu i v několika knihách. Představovaná místa nejen nafotil, ale také celé osobně prošel nebo projel na kole; k mání jsou tudíž informace z první ruky.

Ke třem publikacím s trasami v příhraničních oblastech – Severní stezka, Jižní stezka a Stezka Slezskem – nově přibyly výlety ve vnitrozemí: Českem od severu k jihu – Stezka Středozemím. Představuje spojnici nejsevernějšího a nejjižnějšího bodu republiky; významná část této trasy tudíž vede i přes Středočeský kraj a Prahu. Mimo jiné sleduje přirozené historické cesty: třeba tu, po níž se kdysi vracívali voraři z Prahy zpět na Šumavu, ale i stezky obchodní nebo poutní.

Ke křtu této knihy si Hocek přizval hejtmanku Petru Peckovou (STAN) a olympijského medailistu ve vodním slalomu Lukáše Rohana. „Kdybych věděla, že je ta knížka pro mě, nepolévala bych ji tolik,“ zažertovala hejtmanka, když jí autor věnoval čerstvě pokřtěný a ještě mokrý exemplář. Trasy, které vytvořil a případně upravoval podle toho, tak si je osobně procházel a projížděl, doporučuje.

„Je dobré poznat svoji zemi,“ připomněl s tím, že Via Czechia s putováním pěším i cyklistickým (a v horských oblastech v zimě rovněž na lyžích nebo na Stezce Středozemím s možností vodáckých úseků k tomu nabízí vhodnou příležitost. K pohodě cestování může přispět o doporučená síť míst vhodných k přespání. „Mnou prověřených hotýlků nebo penzionů,“ ujišťuje, že v knize i na webu projektu Via Czechia najdou zájemci informace se zárukou. Nechybí ani takzvaná „přátelská místa“, která nabízejí putujícím některé výhody.