„Jedeme bez problémů, sníh je samozřejmě mokrý, protože ani v noci to nenamrzlo, ale zákazníků máme skoro nad očekávání. Oni asi lidé nemají kam jet," uvedl provozovatel střediska v Chotouni Jan Němeček. Sjezdovku podle něj v současnosti pokrývá 20 až 30 centimetrů. „Sněhu máme celkem dost, žádné místo zatím vydřené není, jedeme celkem zdatně, takže na tu bídu spokojenost," dodal Němeček.

Polovinu parkoviště dnes zaplnili návštěvníci největšího středočeského areálu Monínec, který nabízí 15 až 25 centimetrů technického sněhu. „Vzhledem k normálu je to taková lepší třetina," zhodnotil návštěvnost provozovatel Jaroslav Krejčí.

Lyžovat se podle něj dá docela slušně, i když ne na celé ploše sjezdovky. „Nahoře to jde, ale dole jsme to museli zúžit víceméně na sjezd, takže 90 procent lidí lyžuje jen nahoře na těch 600 metrech a tam při těchto podmínkách panuje relativní spokojenost," poznamenal Krejčí.

Zavřeno má naopak středisko Šibeniční vrch u Mnichovic, které čeká na příchod pořádné zimy. Nelyžuje se ani na příbramské sjezdovce Padák a v areálu v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice, který je odkázaný pouze na přírodní sníh.