„Je to nevýslovná nádhera. Venku ještě příroda spí a tady to vše nádherně kvete. S manželem sem jezdíme každý rok. Žijeme v rodinném domku v Chrustenicích a máme v něm malou zimní zahradu, ve které pěstuji i orchideje. Loni jsem si zde koupila Dendrobium, Phalaenopsis a Cattleyu. O Cattleyu jsem ale na začátku zimy přišla. Dnes si určitě do své sbírky zase nějaký kousek přikoupím," uvedla Soňa Kupecká z Chrustenic s tím, že jí ranní pohled na rozkvetlé orchideje vždy pozitivně naladí.

Za krásu se musí platit

„Ano, je pravda, že stojí hodně peněz, ale jsou krásné. A za krásu se dnes musí platit všude," dodala Soňa Kupecká. Exotické květy botanických tropických orchidejí a jejich kulturních kříženců, které byly v zahradním centru vystaveny na několika stolech, nenechaly chladnými ani mužské návštěvníky.

„Orchideje sbírám už dvacet let. Dříve byl problém sehnat nějakou raritu, ale dnes už jich jsou všude mraky. Doma jich mám v miniskleníku asi padesát," svěřil se Milan Skok. Během výstavy si návštěvníci Zahrady Lisý odnesli domů stovky orchidejí. V loňském roce se jich zde prodalo kolem šesti set.