Řidiči by se nyní měli připravit na změnu, za šest dní se stavební dělníci a stroje přesunou na opačnou stranu mostu. Uzavřený bude sjezd na Bavoryni ve směru od Berouna. „Toto dopravní omezení potrvá od 3. srpna do konce letošního října,“ konstatoval tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Studecký.

Jak dále zástupci Ředitelství silnic a dálnic uvádí, opravuje se nejen most, ale součástí rekonstrukce je 
i úprava středních dělících pásů. „K opravě mostu jsme přistoupili z důvodu jeho špatného technického stavu zjištěného pravidelnými prohlídkami a diagnostickým průzkumem,“ říká

tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Studecký s tím, že přejezdy středních dělících pásů jsou prodlužovány, protože jejich stávající délka již nevyhovovala současným požadavkům na převedení dopravy podle současných předpisů.

Součástí dopravního omezení na 28. kilometru dálnice D5 jsou nejen uzavírky sjezdů, ale doprava zde bude až do konce října svedená do jednoho jízdního pruhu. Vždy do pruhu, ve kterém právě neprobíhají stavební práce. 
V průběhu oprav dálničního mostu se řidiči setkají i s dopravním omezením na komunikaci mezi Bavoryní a Zdicemi pod zmíněným dálničním mostem. Je nutné nadzvednout spodní část mostu a opravit podhled nosné konstrukce.

Ředitelství silnic a dálnic na tuto úpravu, která trvá několik měsíců, vynaloží 33 milionů korun bez DPH.