Také v případě někdejšího Cukrovarnického paláce na Senovážném náměstí už předchozí majitelé plánovali přestavbu budovy na luxusní hotel. První s tímto záměrem přišla finanční skupina J&T, která palác koupila od ČSOB. Před deseti lety se měla J&T spojit s francouzským řetězcem přepychových hotelů Le Royal Meridien. Spekulovalo se, že přestavba šestipatrové budovy se třemi dvorními trakty má vyjít až na 1,7 miliardy korun. Po vypuknutí světové finanční krize však ze záměru sešlo.

Neuspěli ani Rusové

Nahradil ho plán vybudovat zde čtyřhvězdičkový byznys hotel, provozovaný španělskou sítí NH Hotel Group. Ta měla na Senovážném náměstí otevřít v roce 2013. Tuzemský ateliér CAMA už připravoval podobu interiérů za celkem 800 milionů korun. Hotel měl zahrnovat 233 pokojů. Rozlehlá centrální lobby měla vzniknout zastřešením dvora. Už o rok později ale skupina J&T nemovitost prodala.

Dalším majitelem se v roce 2014 stala ruská skupina UralNěftě-GazStroj. Zatímco J&T prodej nekomentovala, zástupce ruských investorů se netajil tím, že počítá s otevřením hotelu pro movitou klientelu. Pak veřejné prezentace přestavby budovy, pocházející z doby před první světovou válkou, na delší dobu utichly.

Objekt čeká celková rekonstrukce

Nový majitel, skupina Julius Meinl, se zatím ke svému nákupu nevyjádřil. Není vyloučené, že budoucí záměr po celkové rekonstrukci propojí se svojí nedávnou akvizicí na Václavském náměstí. Secesní Grand hotel Evropa nyní prochází nákladnou rekonstrukcí, s níž je spojená také dostavba nové budovy ve vnitrobloku. Pětihvězdičkový Grand hotel Evropa by měl provozovat zatím neupřesněný řetězec renomované značky. Dříve to uvedla Nadine Gillesová, která je jednatelkou firem, vlastnících jak Grand hotel Evropa, tak nově i nemovitost na Senovážném náměstí 3.