To vadí některým lidem z Přestavlk a také těm, kteří mají na Dubsku své zájmy. Právě oni také sepsali petici, jejíž signatáři s uvedenou chystanou změnou nesouhlasí. Kritizují například to, že by se z klidové zóny mělo stát rušné místo s provozem nákladních vozů a to jak při stavbě ekofarmy samotné, tak později, při jejím běžném provozu.

Do první řady v boji proti záměru Richarda Beneše se staví benešovská lékařka Jana Sádovská, zakladatelka občanského sdružení, jehož cílem je záchrana současného stavu Dubska a také iniciátorka petice, pod níž se podepsalo přes tři stovky dospělých lidí.

„Dodnes má krajina na Dubsku dochovanou mozaiku polí, luk a pastvin ohraničených lesy, které umožňují chov zvěře, její pohyb, pastvu i úkryt," vysvětluje v petici Sádovská, podle níž by stavba hlavní budovy na ekofarmě měla takový objem, který mají v současnosti všechny objekty, tedy především chaty v Dubsku.

S takovým soudem a hodnocením záměrů nesouhlasí ten, kterého se to nejvíc týká, Richard Beneš. Muž v návaznosti na článek v Benešovském deníku, který vyšel v závěru ledna pod titulkem Arcivévoda František se kvůli Dubsku nejspíš obrací v hrobě, dokonce někdejšímu následníku rakousko - uherského trůnu vzkazuje: „Arcivévodo, na Dubsku nejde o historii, ale o výhled z chaty."