"Že pohřešuje svého nevlastního otce, přišla dcera oznámit na obvodní oddělení Kladno-Kročehlavy v pondělí. Muž totiž nedorazil do práce a sháněl se po něm jeho zaměstnavatel. Mobilní telefon měl nedostupný a služební automobil byl zaparkovaný před jeho bydlištěm," uvedla mluvčí Nováková. 

Pohřešovaný muž byl naposledy spatřen v pátek kolem 22. hodiny obsluhou v restauraci Hotel Kladno v době, kdy podnik už zavíral. "Byl v silně podnapilém stavu. Muž byl pravidelným návštěvníkem této restaurace," dodala mluvčí Nováková. 

Tělo nalezli ve vodě až kladenští kriminalisté, kteří v rámci pátrání po pohřešovaném, kontrolovali lokalitu starých Kročehlav. "Policisté měli vytipované lokality, kde by se muž mohl pohybovat a tato byla jedna z nich. Lékař na místě neshledal cizí zavinění, ovšem v případu byla nařízena pitva," řekla policejní mluvčí.

Pytel s odpady? Lidské tělo!

Podle jednoho ze svědků se tělo ve vodě nacházelo už od neděle. "Chodím tu pravidelně venčit svého psa. Původně jsem myslel, že po hladině pluje černý pytel s odpadky. Jelikož sem často nepřizpůsobiví obyvatelé hází nepořádek a každou chvíli tu něco plave. Navíc se údajný pytel pohyboval daleko od břehu, čili to nikdo nemohl tušit, že je to lidské tělo," uvedl Tomáš Chramosta, který bydlí hned u rybníčku.  

Jak uvedla policejní mluvčí Nováková, nelze v tuto chvíli vyloučit, že tělo bylo ve vodě i několik dní. "To určí až nařízená pitva," uzavřela. 

"Bydlím zde čtrnáct let a za tu dobu už jsem párkrát takové případy zažil. Pamatuji se na poslední případ utopeného muže, který se zde stal. Ten se přímo na hrázi svlékl, úhledně si složil oblečení do komínku a skočil," doplnil Tomáš Chramosta.