„Jubilejním tisícím pětistým miminkem se stal Teodor, kterého v Nemocnici Hořovice na svět přivedla maminka Lucie Průšová z Mezouně u Karlštejna. Chlapeček vážil 3 kilogramy a měřil 49 centimetrů. Novopečená maminka si hořovickou nemocnici vybrala nejen kvůli blízkosti, ale také z důvodu pozitivních referencí od známých a internetu," konstatoval za Nemocnici Hořovice mluvčí Konstantinos Tsivos.

To, že se malý Teodor stal tisícím pětistým miminkem hořovické nemocnice, mladou maminku velmi překvapilo. Moc ji potěšily gratulace od primářky neonatologického oddělení Mileny Dokoupilové, od vedoucí sestry porodnického oddělení Pavly Fíkarové a také od vedoucí sestry neonatologického oddělení Kamily Přádové. „Delegace hořovické nemocnice obdarovala maminku nejen květinou, ale také balíčkem se vším potřebným pro miminko, který připravila nemocniční lékárna," dodává mluvčí nemocnice.

Mediální hvězda hned po narození

Výběr hořovické porodnice považuje novopečená maminka za samozřejmost, protože je nejbližší místu jejího bydliště a ze svého okolí byla informována o vysoké úrovni zdejší porodnice. „Vůbec jsem nečekala, že mi přijde za nemocnici popřát tolik lidí a že se Teodor stane mediální hvězdou hned po svém narození. Je to moc příjemné a milé," řekla šťastná a usměvavá maminka Lucie Průšová. 

Řecké jméno Teodor si maminka Lucie Průšová vybrala kvůli její slabosti pro Řecko, jehož ostrovy navštěvuje pravidelně. Říká, že na ni i jejího manžela Ondřeje Průšu hořovická nemocnice působila velmi kladně již od první chvíle, kdy začali navštěvovat předporodní poradnu. „Nemocnice nás nadchla hned po našem vstupu do ní. Personál se k nám chová příjemně, sestry a doktorky jsou velmi ochotné a milé," dodala maminka.

Odraz velkých investic i přístupu personálu

Tisící pětisté miminko je pro hořovickou porodnici velkou událostí. „Hořovická porodnice je už známá po celém Středočeském kraji. V pondělí 22. prosince jsme zaznamenali i tisící pětistý porod. Rekordní počet porodů je svým způsobem odraz nejen velkých investic, které jsme vložili do její rekonstrukce, ale i profesionálního přístupu našeho personálu," konstatuje ředitel Nemocnice Hořovice Luděk Pelikán.

Je všeobecně známo, že hořovická porodnice je stále vyhledávanější. „Jezdí sem nejen maminky z regionu, ale také z Prahy a jiných měst republiky, které sem láká příjemné a moderní zázemí, profesionální a laskavý personál," konstatuje primářka neonatologického oddělení Milena Dokoupilová.

V loňském roce Nemocnice Hořovice získala statut perinatologického centra. V říjnu zde otevřeli zbrusu nově zrekonstruované neonatologické oddělení.