Také pořádá menší akce jako Fashion Piknik (bazárek módy a ochutnávky sousedských specialit) nebo Halloween pro děti. Díky ní se poznávají sousedé, kteří by se jinak nevydali za vrata svých zahrad, i jejich děti, zlepšuje se atmosféra ve městě a lidé k sobě mají blíž.

Osmatřicetiletá Barbora Veselá vystudovala obchodní akademii a potom marketingovou komunikaci ve Zlíně. Do veřejného života se zapojila, protože jí záleží na místě, kde žije a kde vychovává děti. „Věřím, že i málo stačí, aby člověk něco změnil. Už jen to, že se při nějaké společenské události cítí dobře, zlepšuje náladu, a tudíž i celkovou atmosféru, člověk potká sousedy, se kterými by se v uspěchané době potkal stěží," řekla Barbora Veselá.

Logo projektu Řád srdce.Její projekt kulturního portálu je už u konce, protože se zlepšila informovanost obce z městských zdrojů, jako jsou informační listy nebo sms zasílané obyvatelům. „S kamarádkou, se kterou jsme se seznámily při Garage Sale, jsme začaly pořádat takzvané fashion pikniky. Zatím jsme měly Dámský piknik fashion, dětský a v polovině listopadu Creative Handmade Piknik," objasnila Veselá.

Jde o lokální událost, kdy místní lidé mohou prodat oblečení a doplňky po sobě nebo svých dětech. Všechno je to stylové, na ramínkách, vyžehlené, takže to pojmenovali jako butik pod širým nebem, tedy žádné haldy oblečení v Sokolovně na zemi.

Jako osvěta

„Poslední piknik byl na podporu lokálních tvůrců, tedy lidí, kteří třeba pro radost vyrábí šperky, čepičky nebo doplňky. Bylo to moc fajn a zůstal po tom vánoční stromeček, který děti ozdobily dřevěnými přívěsky," sdělila Veselá.

Garage Sale se už stala pravidelnou společenskou událostí v Černošicích. Člověk doma probere to, co mu překáží a nabídne to sousedům. Lidé se zastaví na kus řeči, dají si kávu. Zatím se akce konala už desetkrát a do prodeje se zapojilo šedesát míst.

„Vnímám to jako osvětu, v dnešní době mají lidé pocit, že si všechno za pár šupů můžou koupit nonstop v hypermarketu, ale otázkou zůstává, jestli to tak opravdu musí být, jestli by třeba nestačilo si to do souseda půjčit, nebo koupit z druhé ruky někde, kde už to nepotřebují. I malá změna k lepšímu je změna k lepšímu," doplnila na závěr Barbora Veselá.

Hlasujte: Řád srdce hledá lidi se srdcem na správném místě