Kontrarozvědka podobnou příležitost nabídla vysokoškolákům poprvé, ze 243 zájemců dostalo možnost blíže se seznámit s činností BIS devět studentů. ČTK to dnes sdělil mluvčí BIS Ladislav Šticha.

BIS studenty vítá

Nabídky stáží pro studenty jsou podle ředitele BIS Michala Koudelky světovým trendem. „Zpravodajské služby jsou v personální oblasti velmi aktivní. Zároveň jsme rádi vyslyšeli zájem z akademické půdy," uvedl v tiskové zprávě.

Studenti se zabývali kybernetickou bezpečností, terorismem nebo bezpečnostním právem. „Stáž je jen začátek, my teď se studenty budeme v kontaktu, chceme využít jejich zájem a potenciál, který v nich vidíme. Naším cílem je být prvním významným zaměstnavatelem, který jim nabídne velmi zajímavou práci," uvedl Koudelka.

Bezpečnostní informační služba

BIS plánuje ve stážích pokračovat i do budoucna. „Je to trend, kterým se ubírají všechny významné zpravodajské služby světa. Nemůžeme být pasivní, protože potenciál těch nejlepších na pracovním trhu je omezený," vysvětlil Koudelka.

BIS je zpravodajskou službou, která působí uvnitř českého území. Za úkol má identifikaci, sledování a sběr informací o aktivitách cizí moci a osob jednajících v cizím zájmu na českém území. Mezi hlavní oblasti jejího zájmu patří terorismus, organizovaný zločin, kybernetická bezpečnost, ekonomické zájmy státu a ochrana demokracie a ústavnosti.