O prodej budovy se postaralo bývalé vedení města. Současní radní ale kontroverzní obchod kritizují. Jindřich Vařeka přesto při svém nástupu do funkce starosty sdělil, že mstít se kvůli prodeji polikliniky nebude. Tehdy také poukázal na to, že s vedoucím odboru silničního hospodářství Zdeňkem Škaloudem spolupracuje a váží si toho, co ví. Připustil ale, že se zařazení některých úředníků ale může změnit.

„Pan Škaloud se do výběrových řízení vypsaných v rámci přestavby úřadu nepřihlásil. Ze zákona jsme tak měli povinnost nabídnout náhradní místo. Jelikož nabízenou pozici technika nepřijal, dostal předepsané odstupné ve výši deseti měsíčních platů," řekl Příbramskému deníku starosta.

Prodej polikliniky

Příbramská poliklinika.Policie kvůli kontroverznímu prodeji polikliniky obvinila dva úředníky s advokátem, kteří měli na starosti otevírání obálek s nabídkami, a majitele vítězné firmy. Krajské státní zastupitelství v Praze ale jejich stíhání zrušilo, v případu podle něj nebyl spáchán trestný čin.

Společnost Ravak, kterou tehdy Vařeka zastupoval, soutěž z doby starostování Josefa Řiháka napadla kvůli údajné netransparentnosti. Podobně se zachovala další neúspěšná firma Rodiso.

Úředníci podle vyšetřovatelů zapsali nabídku vítězné firmy Triticum jako první doručenou, přestože ji údajně nikdy nedostali. Nabídka byla na 20,5 milionu korun. Následovaly obálky od firem CPI Byty, Ravak a Rodiso, která nabídla 20,28 milionu korun, což byla druhá nejvyšší suma.

„V této záležitosti jsem stál, ještě když jsem nebyl starostou, na straně poškozeného a teď bych mohl mít příležitost, když to řeknu ošklivě, se mstít. V žádném případě to dělat nebudu," prohlásil při nástupu do funkce Vařeka.

Oprava silnic

Příbramský starosta Jindřich Vařeka (ANO).Reorganizace tak podle starosty přišla prý na poslední chvíli. Týká se to i silničního hospodářství. „Připadá mi nepochopitelné, že dosud nebyl zaveden systém, který by ohlídal principiální záležitosti související s rekonstrukcemi silnic," uvedl starosta.

Před několika dny byl upozorněn na to, že v některých ulicích, kde už začala oprava, jsou ve špatném stavu inženýrské sítě. Rekonstrukci iniciovalo předchozí vedení radnice. „Já od 1. dubna na městě nepracuji. Nezlobte se, to má nějaké vazby a já už se k tomu vyjadřovat nebudu. Už tam nejsem zaměstnaný…" reagoval na dotaz ohledně rekonstrukcí ulic už minulý týden Škaloud.