Do nich pak zasednou zaměstnanci úřadu práce, za kterými lidé nyní docházejí do budovy neratovického městského úřadu na náměstí Republiky.

Starostka Lenka Mrzílková potvrdila, že přestavbu objektu na kanceláře zaplatí město ze svého rozpočtu, investované peníze se mu však vrátí. „Dohodli jsme se, že v následujících deseti letech se zaplacená částka rozpočítá do nájmu," vysvětlila s tím, že rekonstrukce by měla stát zhruba dva miliony dvě stě tisíc korun.

Do konce listopadu

Veškeré stavební práce, které začaly v polovině minulého měsíce, mají být hotové do konce listopadu. Nejpozději se začátkem nového roku se pak do levé části přízemí přestěhují úředníci, kteří mají na starosti řešení sociálních služeb, příspěvků na péči a dávek pro osoby se zdravotním postižením.

Ti nyní sedí v kancelářích městského úřadu v centru Neratovic, protože prostory Úřadu práce v ulici Na Výsluní jsou špatně přístupné maminkám s kočárky a osobám se sníženou mobilitou. „Po rekonstrukci se zaměstnanci úřadu sestěhují na jedno místo," potvrdila Lenka Mrzílková. „Díky přestavbě vzniknou dostatečně velké a hlavně bezbariérové prostory," dodala.

Agenda zprostředkování zaměstnání, státní sociální podpory a hmotné nouze zůstane v první patře budovy.