Snad to ovšem ani jinak než příznivě dopadnout nemohlo, jestliže středočeský dispečink tísňové linky 155 přijal žádost o pomoc v doslova magickém čase: v 11 hodin a 11 minut. Navíc se jako „jedničky“ zachovali i lidé, kteří byli kolem! Zvláště Petra Effenbergerová z centrály středočeských záchranářů oceňuje roli ženy, která volala na tísňovou linku – a podle telefonických instrukcí operátorky pak řídila dění na místě až do příjezdu záchranářů.

Lékař použil defibrilátor 

„Podle pokynů dispečerky operačního střediska zahájili svědci resuscitaci pacienta, ve které pokračovali až do příjezdu sedlčanské posádky rychlé zdravotnické pomoci a lékaře ve vozidle rendez-vous,“ připomněla Effenbergerová. „Lékař dle EKG zjistil komorovou fibrilaci, a tak použil defibrilátor, jehož elektrickým výbojem obnovil správnou činnost srdce,“ doplnila.

S tím, že pacienta, který byl připojen k přístrojem řízené ventilaci, policejní helikoptéra s posádkou pražských záchranářů dopravila na specializované pracoviště v Praze; do Ústřední vojenské nemocnice.
Legendární pochod Praha-Prčice, který se letos konal již po dvaapadesáté, přilákal přes dvacet tisíc účastníků všech věkových kategorií.

Je to poněkud méně než v uplynulých dvou letech, kdy pochodníků bylo asi o dva tisíce víc. Počty se výrazněji nezměnily na nejdelších trasách; zájemců o výšlap ubylo hlavně na těch nejkratších. Ti, kteří se zúčastnili, si letošní ročník vesměs pochvalovali: hlavně vydařené počasí. Nebylo příliš teplo – a nepršelo.