Nová vlaková nádražíRudná u Prahy zastávka
Chýně
Jinočany
Hostivice-Sadová
Hostivice-U hřbitova

Na projektu nových zastávek v Praze-západ se podílel Středočeský kraj, Správa železniční dopravní cesty, České dráhy a Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID).

Stavbu železničních zastávek platil kraj spolu se Správou železniční dopravní cesty. Vedení Středočeského kraje uvolnilo celkem více než dva miliony korun. Část peněz šla také na přístupové cesty, ze kterých jsou cyklostezky se smíšeným provozem, veřejným osvětlením a uzamykatelné boxy na kola. Provoz nových zastávek odhadují České dráhy na čtyři až čtyři a půl milionu korun ročně.

„Je to obrovský úspěch, který se nikomu v celé České republice už dlouho nepovedl. Zatímco jinde otevírají jednu zastávku a je z toho velká sláva, ve středních Čechách přibylo hned pět nových zastávek najednou," ocenil úspěch Středočechů odborník na vlakovou dopravu Jaromír Dušek.

Přibydou s novými zastávkami i cestující?

Hejtman Středočeského kraje si nové zastávky pochvaluje. „V těchto okrajových částech Prahy lidí rok od roku přibývá. Zastávky jim umožní pohodlně cestovat za prací, k lékaři, na nákupy i za zábavou. Trať z Prahy do Rudné patří k nejvytíženějším ve středních Čechách. Očekávám, že s novými zastávkami přibydou i další cestující. Na dopravci nyní je, aby tyto své zákazníky vozil bezpečně, pohodlně a také je včas dopravil do cíle cesty," sdělil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Úplně nové jízdní řády platí od září na trase Praha - Rudná u Prahy - Beroun a Praha-Smíchov - Na Knížecí - Hostivice - Rudná.