Kvůli poškození trakčního vedení se v úseku Anděl–Smíchovské nádraží zastavil provoz tramvají na čtyřech linkách. Tramvaje čísly 4, 5, 12 a 20 zde nejezdily v čase mezi 6.57 a 9.27. Naštěstí pro cestující nebyl problém využít linku B metra – přestup nicméně znamenal zdržení na cestě do práce. Událost poznamenala nejen veřejnou, ale i automobilovou dopravu. Na Knížecí se vytvořily kolony, řekl Deníku řidič Jiří, který v místě chvíli postál ještě před desátou.

V Bohnicích hořela sláma určená k likvidaci
Beze škod se nakonec obešel požár stohu, k jehož likvidaci se ve čtvrtek odpoledne sjeli do Bohnic hasiči z pěti stanic pražských profesionálů a ještě vojenská jednotka ze kbelského letiště. Nedaleko ulice U Drahaně hořela sláma na ploše asi 400 x 200 metrů. Hasiči, kteří s plameny bojovali pomocí čtyř vodních proudů (a dokonce zřídili čerpací stanoviště v Bohnické ulici k doplňování cisteren), dostali oheň pod kontrolu během hodiny. Zabránili tak jeho dalšímu šíření. Zásah končící celkovou likvidací požáru se protáhl na dvě a čtvrt hodiny. Ukázalo se pak, že hmotná škoda nevznikla – majitel uvedl, že stoh je určen k celkové likvidaci.

Kočku uvízlou ve sloupku okapu zachránili hasiči pomocí lanaHodinovou akci přinesla pražským hasičům páteční záchrana kočky, která uvízla ve sloupku okapové roury čtyřpatrového činžovního domu v centru metropole. Do Navrátilovy ulice byli přivoláni deset minut po osmé. Jeden z hasičů vybavený přepravním boxem se spustil do světlíku za pomoci lezecké techniky – nejprve ale bylo zjistit, kam se vydat, a zjistit přesnou polohu zvířete, jemuž se jeho toulky jaksi vymkly z tlapek. Číču se podařilo úspěšně vyprostit a hasiči ji předali majiteli. close zachrana kocky info Zdroj: hzscr.cz zoom_in close zachrana kocky info Zdroj: hzscr.cz zoom_in close zachrana kocky info Zdroj: hzscr.cz zoom_in close zachrana kocky info Zdroj: hzscr.cz zoom_in close zachrana kocky info Zdroj: hzscr.cz zoom_in close zachrana kocky info Zdroj: hzscr.cz zoom_in