Dopravních nehod s fatálními důsledky v roce 2014 opět ubylo. Na mladoboleslavských silnicích přišli o život čtyři lidé. Přestože za každým číslem je jeden zmařený život, ve srovnání s předešlými roky se čísla vyvíjejí pozitivně.

Policejní statistika, kterou se Boleslavskému deníku podařilo získat, říká, že počet dopravních nehod opět stoupl o desítky případů, stoupl také počet zranění, ovšem zdaleka ne v takové míře jako tomu bylo mezi lety 2012 a 2013.

Čísla ukazují, že k nehodám v obcích dochází stejně často jako mimo ně. V poměru 544:541 jen těsně vítězí počet nehod v obcích.

Řidiči by měli být obezřetní zejména na silnicích 1. třídy, kde došlo letos k 373 nehodám. Na Mladoboleslavsku se často bourá na rychlostní silnici R10, ale k nehodám dochází i na ostatních dvou na tahu z Mělníka na Jičín a z České Lípy na Nymburk.

K velmi podobnému množství nehod došlo na silnicích 2. a 3. třídy. Na jedněch 170, na druhých 167. Celkový počet kolizí však stoupl právě díky nárůstu bouraček na těchto komunikacích. Celkem 220 nehod letos zavinil střet se zvířetem, 42 řidič nemotorového vozidla a 11 chodec.

Policejní mluvčí David Schön upozorňuje, že počet dopravních nehod by mohlo významně snížit dodržování bezpečné vzdálenosti, přizpůsobení rychlosti jízdy stavu vozovky a absence alkoholu za volantem.