"Současný přístup vlády k problematice dopravy a amatérské chování ministra Ťoka, který svým diletantským způsobem a zřejmě i zájmům lobbistů, chce řešit stav taxislužby, je absolutně a kategoricky nepřijatelný," uvedl Polišenský. Kolik taxikářů se na Strahov sjede, není jasné. Dělí se totiž na několik skupin. Informoval o tom server České noviny.

Taxikáři protestují především proti společnostem Uber a Taxify. Ty podle Polišenského ignorují výzvu premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO), který je 14. února vyzval, aby legalizovali svou činnost. "Na trhu nabízejí nyní přes 3 tisíce svých nelegálních řidičů, přepravců, kteří nerespektují zákony a dopouštějí se tím nedovoleného podnikání. Chceme, aby kompetentní úřady okamžitě znemožnily těmto subjektům nedovolené podnikání, a to tím že tyto aplikace vypnou," uvedl Polišenský.

Ministr dopravy v demisi Ťok chce se sněmovními stranami vypracovat širší novelu zákona o taxislužbě, která by vyřešila situaci kolem fungování alternativních služeb typu Uber. Původně plánoval kvůli protestům pražských taxikářů prosazení restriktivních opatření vůči alternativním taxislužbám ve zrychleném jednání. Prosazení novely však bude trvat asi rok.

Pražský magistrát chce taxikáře od protestu odradit. Zastupitelstvo  pověřilo radní, aby připravili návrh na řešení problematiky alternativních taxislužeb. Vyzve také taxikáře, aby od chystaného pondělního protestu ustoupili. Zastupitelé zároveň přijali usnesení, v němž říkají, že ministerstvo dopravy dlouhodobě neřeší problém taxislužby.