Sociální demokraté oslaví tento den v Lidovém domě, kde zazpívá Václav Neckář s kapelou. Příznivci ODS se každý rok scházejí na Petříně, volební kampaň zde rovnou oficiálně zahájí.

Na oslavu Svátku práce se sejdou i komunisté, kvůli opravám Výstaviště mají tentokrát dostaveníčko na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Výročí vstupu do EU

Na 1. května připadají letos 15. výročí vstupu Česka do EU. Spojenci pro Evropu (TOP 09 a STAN) na setkání ve Werichově vile na Kampě oslaví naše členství v EU debatou a živou hudbou. V podobném duchu se ponese i sraz příznivců ODS na Petříně. Svobodní se zaměří na naše působení v NATO, které chtějí vyúčtovat, pak vyrazí na Hrad.

U příležitosti významných výročí zpřístupní úřad vlády Hrzánský a Lichtenštejnský palác, kde mohou Pražané od 9 do 16 hodin při komentovaných prohlídkách obdivovat historické interiéry a užít si neotřelé výhledy na centrum města.

Dopravu v centru bude ve středu komplikovat i tradiční majálesový alegorický průvod studentů, který začne v 10.00 na piazzetě Národního divadla a zakotví v Kampusu Hybernská.