„Rozšiřujeme však také lokace pro výuku - bakalářský obor Podniková ekonomika a řízení lidských zdrojů a navazující magisterské obory Globální podnikání a finanční řízení podniku, Globální podnikání a právo a Podniková ekonomika a management provozu nabízíme nově, mimo Mladé Boleslavi, také v Praze," řekla Martina Vulcová z oddělení vnějších vztahů Škody Auto Vysoké školy.

Výjimečně nadaným studentům škola nabízí motivační program

Vysoká škola patřící největší české automobilce plánuje v nadcházejícím akademickém roce přijmout 300 až 350 studentů v Mladé Boleslavi, v Praze pak 70 až 100 studentů. Škola studenty přijímá bez přijímacích zkoušek, školné za jeden semestr se pohybuje kolem 30 tisíc korun.

„Výjimečně nadaným studentům nabízíme motivační program, v rámci kterého mohou získat stipendium ve výši školného, tedy u nás nejlepší studenti studují zdarma," dodala Vulcová.

Škola nabídne o desítky míst více

V akademickém roce 2016/2017 nabídla FBMI jeden nový obor - Informační a komunikační technologie v lékařství. „Kvůli nízkému zájmu se ale nakonec neotevřel, letos už věříme, že se ho otevřít podaří," řekla Monika Menclová ze studijního oddělení FBMI. Nabídka oborů tak zůstává stejná jako dosud.

Celkem na FBMI studuje zhruba 1700 studentů, tedy asi o 700 víc než na mladoboleslavské vysoké škole. V novém akademickém roce nabídne škola o desítky míst více. „Na každém oboru se zvýší kapacita zhruba o deset studentů," dodala Menclová. Škola tak plánuje přijmout okolo 900 studentů.

Stoupá počet studentů v některých oborech 

Nejžádanějšími obory na FBMI ČVUT je Biomedicínský technik a Fyzioterapie. Na ŠAVS je nejžádanějším oborem Podniková ekonomika a management obchodu.

„Stoupá nám stále i počet studentů v oborech Podniková ekonomika a řízení provozu, logistiky a kvality a u nového oboru Podniková ekonomika a řízení lidských zdrojů. Z navazujících magisterských oborů je největší zájem o obor Globální podnikání a marketing," dodala Vulcová.

Čtěte také: V Praze je osm veřejných vysokých škol, z toho tři umělecké