Na místě se vystřídaly postupně desítky hasičských sborů a jednotek dobrovolných hasičů nejen z nymburského regionu, ale i východních Čech a dokonce muselo být povoláno i speciální záchranné vozidlo ze západočeského Zbiroha, které pomáhalo s rozhrnováním žhavé slámy.

„Stravu a pití pro zasahující hasiče perfektně zajišťují majitel objektu i starosta obce," pochválil operativní zajištění nutného zázemí mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Obrovské horko s teplotami přes třicet stupňů velmi zhoršilo práci všech, kteří se v nutných oblecích likvidace požáru zúčastňují. To ještě hasiči netušili, že jejich působení
v Hradčanech bude pokračovat i v neděli. To potvrdil v neděli dopoledne i Holomčík.

„Rozhrnování a hašení stohu pokračuje. Na místě jsou dvě velké sklápěčky ze Zbirohu, materiál byl převezen do bývalé velké silážní jámy k dohašování. Nyní už je jáma plná, majitel objektu vyčlenil volný prostor, kam se žhavé balíky odvážejí. Jednotky se střídají, aktuálně je v Hradčanech sedm jednotek HZS a deset SDH, kolem sedmdesáti lidí," připojil další aktuální zprávu Ladislav Holomčík v neděli odpoledne.

Se žhavou hmotou se v té době potýkala i těžká technika s Hlučína. Podle Holomčíka se naposledy řešil požár podobného rozsahu vloni, kdy středočeští hasiči bojovali tři dny s ohněm v kladenské pekárně. „Tam hasilo 36 jednotek celé tři dny," vzpomíná Holomčík.