„Majitelé objektu jsou dva bratři a jejich teta," řekla k případu mluvčí Celního úřadu Yvona Matějková a pokračovala: „Únik na cle, daních a poplatcích by tak činil téměř 6,4 milionu korun."

Případ, tedy držení nezdaněného tabáku či cigaret, není ojedinělý. Již před nedávným časem středočeští celníci zasahovali, tenkrát se však jednalo o automobil.

„Koncem října středočeští celníci na 29. kilometru dálnice D1 zadrželi vozidlo plné cigaret a tabáku. Při kontrole osobního automobilu značky Peugeot 407 české imatrikulace našli celníci v zavazadlovém prostoru a na zadních sedadlech 650 kartonů cigaret různých značek a téměř 11 kilogramů řezaného tabáku," uvedla Matějková.

Kriminalisté shromažďují důkazy

Pokud by se cigarety a tabák dostaly na český trh, státu by vznikla škoda 310 tisíc korun na nezaplacené spotřební dani. Jestli spolu oba středočeské případy souvisí, není zatím jasné. Šetření stále pokračuje a kriminalisté shromažďují důkazy.

„Pokud celně technická laboratoř potvrdí, že se jedná o tabák určený ke kouření, hrozí tak pachatelům trest odnětí svobody až na deset let," řekla závěrem Matějková.