Fandové virtuální reality si zde mohou na vlastní kůži vyzkoušet novinky od všech předních značek. Akce vznikla pod záštitou místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka a sejdou se na ní odborníci z celého světa z řad výrobců, univerzit a výzkumníků, kteří představí své projekty. Na akci se potká až sedm tisíc odborníků a čtyři tisíce fandů.

Češi a nové technologie

„Češi byli a jsou ve vývoji nových technologií velmi silní. Myslíme si, že i v případě virtuální a rozšířené reality je potřeba chopit se všeho nového, zúročit zdejší potenciál a vytvořit správné podhoubí pro to, aby se centrem vývoje virtuální a rozšířené reality stala Česká republika," vysvětluje ředitel festivalu Martin Kotek důvody, proč se rozhodli akci uspořádat.

„Chceme rozšířit a prohloubit spolupráci mezi průmyslem, vysokými školami, špičkovými vývojáři, výzkumnými institucemi i vládou," dodává.

Budoucnost virtuální reality

Návštěvníci se dozví, jak se virtuální a rozšířená realita uplatňuje ve zdravotnictví při léčbě psychických poruch i při náročných operacích. Oblast služeb budou reprezentovat například virtuální obchody. „Na akci budou také simulátory. Od těch tradičních, jako jsou letecké nebo automobilové, až po takové, které vás nechají projít se bojovými oblastmi v Afghanistánu nebo po povrchu neznámé planety," popisuje Martin Kotek.

VR v umění a vzdělávání

Představí se i projekty, ve kterých je virtuální a rozšířená realita aplikovaná na umění nebo na vzdělávání. „Doba, kdy si budou žáci moci prohlédnout živé šelmy přímo v učebně nebo se s headsetem projít po dně moře, není daleko," dodává Martin Kotek.