Jednání se uskutečnilo na popud poslankyně Markéty Wernerové, která dostavbu R6 podporuje a která se pravidelně zúčastňuje porad při přípravě výstavby silnice R6 ve Středočeském, Karlovarském a Ústeckém kraji.

Přípravě R6 se starostové věnují už několik let. Zdá se jim, že tempo stavby R6 je příliš pomalé. Největší problémy jsou hlavně ve směnách pozemků, které probíhají mezi státními institucemi: Lesy ČR, Státní pozemkový úřad, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, Ředitelství silnic a dálnic České republiky.

Další překážkou je stále se měnící cena při výkupu pozemků potřebných pro výstavbu. Proto z úst starostů zazněl ve sněmovně požadavek, aby se cena výkupu pozemků již neměnila, protože jinak hrozí zastavení stavby.

Tři úseky v roce 2016

Jednání se zúčastnil s ostatními starosty také Karel Filip, starosta Nového Strašecí: „Z jednání mám dobrý pocit. Ministr dopravy Dan Ťok ujistil přítomné starosty, že dostavba R6 je nadále prioritou této vlády a příští rok by se měly začít stavět tři úseky. Jsou to úseky Nové Strašecí – Řevničov, Řevničov obchvat a Lubenec obchvat."

Tyto tři úseky by měly být financovány z peněz Evropské unie.

Čtěte také: Středočeské silnice se nesmí opravovat nekoordinovaně