Naopak odsoudila Vařekovo chování. Prohlásila mimo jiné, že byla na vyprovokované schůzce nahrávána. Někteří opoziční zastupitelé ostrou slovní přestřelku odsoudili. Stefanidesová poprvé čelila výzvě ke složení mandátu loni po ustavujícím jednání zastupitelstva. Důvodem byla skutečnost, že s dalším zastupitelem zvoleným za ANO Vladimírem Dandou při volbě první místostarostky nehlasovala pro kandidátku ANO Alenu Ženíškovou, která byla nakonec zvolena jen díky podpoře mimo koalici.

Impulsem k nové výzvě bylo podle Vařeky vyjádření Stefanidesové v internetové debatě, že nestála o funkce na radnici nebo v některé městské organizaci. Minimálně deset lidí prý může podle Vařeky dosvědčit, že usilovala o funkci první místostarostky nebo alespoň šéfky pečovatelské služby a kvůli tomu prý intrikovala. Do vedení města se Stefanidesová podle Vařeky nedostala proto, že prý selhala ve volební kampani.

"Paní Stefanidesová, jste prolhaná osoba, hnutí ANO dlouho tyto informace zadržovalo, ale vy jste si naši zdrženlivost v této věci, která trvala téměř čtyři měsíce, vyložila jako naši slabost. Takže vám říkám nahlas, veřejně a před svědky, že jste prospěchářka, lhářka a šiřitelka pomluv, což můžeme kdykoliv dokázat a prokázat," prohlásil Vařeka.

Výčitky za nominaci

Stefanidesová to označila za nesmysl a uvedla, že Vařeka výzvu nemůže ani myslet vážně. Naopak starostu obvinila z toho, že ji "na vyprovokované schůzce nechal nahrávat a pak to používá jako důkazy". Vedení radnice by se podle zastupitelky mělo místo přispívání do internetových diskusí věnovat práci pro město.

Stefanidesovou prý také mrzí, že hnutí ANO v Příbrami vede Vařeka a že mu kdysi dala nominaci. "Kdybych věděla, co bude pár měsíců po volbách, tak bych to vzala okamžitě zpět," dodala.

Opoziční zastupitel za Šanci pro Příbram Petr Kareš uvedl, že v zastupitelstvu za 12 let nic podobného nezažil. "Byl bych rád, kdyby se něco podobného už neopakovalo," řekl. Bývalý starosta Josef Řihák (ČSSD) poukázal na to, že Stefanidesová je těhotná. "Měl byste se k ní chovat, ať si o ní myslíte cokoli, trošku jinak," vyčetl Vařekovi.

Čtěte také: Radnice v Příbrami: spory v ANO došly 
až k výzvě k odchodu členky