„Uvažujeme o zbourání staré haly. Na uvolněném prostoru bychom vybudovali dům služeb, což je zatím pracovní název projektu," přibližuje plány starosta města Lubomír Kocman.

Místo staré haly nový dům 

V zamýšlené stavbě by měly být lidem k dispozici zejména zdravotnické služby. Rudná v současnosti nemá místa, kde by doktoři společně sídlili. Zde by však bylo několik ordinací, v nichž by vedle praktických lékařů pracovali i specialisté, kupříkladu gynekolog či oční. „Ti by mohli mít i společnou ordinaci, kde by každý byl jen několik dní v týdnu," říká Kocman.

Jak by měla vypadat budova nedaleko autobusové a železniční zastávky ještě není známo. Ani kolik by měla zabrat místa. „Bude na architektech, jak si poradí s otevřeným prostorem.

Město zapojí obyvatele 

Rozhodně bude požadavek, aby velikost parku zůstala minimálně v současném rozsahu, a určitě bude požadavek přidat parkovací stání," tvrdí starosta.

Pokud budou podle něj architektonické návrhy zajímavé, chce město zapojit do výběru podoby domu služeb obyvatele. Lidé by mohli tedy sami říci, jaká podoba stavby se jim nejvíce zamlouvá.

Nyní Kocman očekává gejzír nápadů, z něhož se vybere finální podoba. „S realizací by se mohlo začít už příští rok," hodnotí. Podle předběžných hrubých odhadů by celý projekt mohl vyjít na 50 až 60 milionů korun.

Čtěte také: Kladenská nemocnice má certifikát Spokojená rodička