Nehoda se stala v úterý odpoledne v ulici Cyrila Boudy v centru Kladna. Jak uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková, osmiletá dívenka při přecházení telefonovala. „Dívka u základní školy vstoupila na přechod pro chodce a chtěla přejít čtyřproudovou komunikaci, přičemž narazila hlavou do pravé zadní části autobusu," uvedla mluvčí Nováková.

To už ale byli na místě kladenští hasiči, kteří na nic nečekali a poskytli ji první pomoc. „Okamžitě vše také oznámili záchranné službě a policii. Po pár minutách už byla dívka v péči záchranářů a hasiči pokračovali v cestě na cvičení," popsal situaci Kladenskému deníku mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Za volantem prostředku hromadné dopravy, jenž jel směrem ke křižovatce ulic Cyrila Boudy a Petra Bezruče, seděl osmatřicetiletý muž. Dechová zkouška vyloučila, že by byl šofér pod vlivem alkoholu. „Podle cestujících dívka při přecházení telefonovala a nedávala pozor," doplnila Nováková s tím, že dítě porušilo pravidla bezpečnosti silničního provozu.

Dívčina zranění naštěstí nebyla nějak vážná. Tuto informaci také potvrdila mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová. „U dívky bylo podezření na otřes mozku. Po ošetření byla převezena do kladenské nemocnice," vyjádřila se k případu Effenbergerová.