„Peníze, které díky této akci vybereme, chceme použít na zaplacení osobního asistenta naší žačce Markétce Svobodové," vysvětlila ředitelka.

Peníze půjdou na asistenta

Markétka, která chodí do páté třídy, totiž trpí těžkou formou takzvané nemoci motýlích křídel. Proto u sebe potřebuje někoho, kdo jí pomůže s obvazováním a ošetřováním puchýřů a ran, jež se jí neustále tvoří po celém těle.

Z tohoto důvodu se navíc nesmí ani příliš namáhat, například zvedat těžké předměty.

Před Vánoci 2013 pro dívenku s přezdívkou Makulka uspořádali charitativní volejbalový turnaj mělničtí gymnazisté. Teď se o akci v podobném duchu pokusí i její spolužáci.

A také sousedé. Běhu Run and Help, jenž v Česku spolupořádá Konto Bariéry, se totiž nezúčastní pouze žáci kelské školy, ale také členové místních spolků a sdružení.

Zapojí se i místní spolky

„Oslovili jsme myslivce, hasiče i sportovce a všichni nám slíbili účast. Sportovci to prý pojmou jako trénink," uvedla Jana Palanská s tím, že do akce se mohou zapojit i další dobrovolníci.

„Ve škole máme 212 žáků a tři desítky zaměstnanců. Doufám, že celkem přijde alespoň tři sta lidí," doplnila.

Běžecké boty už si připravuje i starostka obce Iveta Fišerová. „Je to úžasný nápad, už se moc těším. Mluvili jsme o tom s kolegy z úřadu a určitě všichni poběžíme," potvrdila.

Běhat se bude i večer

Charitativní běh bude rozdělený do dvou částí. Dopoledne a brzy odpoledne budou po oválu běhat žáci a zaměstnanci školy. Po čtrnácté hodině se pak bude moci zapojit kdokoli další.

„Někteří tatínkové počítají s tím, že budou běhat večer ve tmě s čelovkami," uzavřela ředitelka školy s tím, že akce bude oficiálně ukončena ve dvacet hodin.