V dobrém a bez škodolibosti, i když pro některé rodiče trošku nepochopitelně, popřála včera místopředsedkyně Sněmovny Parlamentu ČR a benešovská zastupitelka Jaroslava Jermanová prvňáčkům vedle úspěchů také pětky a poznámky. „Každá pětka dobrá, lepší než čtyřka, než trojka," osvětlila poslankyně při slavnostním okamžiku svůj hodnotový žebříček.

„Každý žák má mít alespoň jednu pětku a jednu poznámku za to, že zlobil," řekla. „Bez nich by si každý řekl, že jste šprti. Držím vám palce," popřála politička novým žákům. Dětem při té příležitosti, ve všech třech prvních třídách ZŠ Jiráskova, rozdala také sladkosti.

Do ZŠ Jiráskova obyvatelka Benešova přišla přesto, že do ZŠ Dukelská dochází její patnáctiletý syn a návštěva této největší benešovské školy, by se nejspíš nabízela více. „Nechtěla jsem na Duklu jít proto, abych nebyla nařčena, že syna nebo jeho školu nějak nadstandardně podporuji. Ale příští rok už tam klidně půjdu, protože Míša vychází," zasmála se poslankyně 
a připomněla, že nápad přijít za prvňáčky, měla už loni. Jenže tehdy jí to kvůli pracovnímu vytížení nevyšlo.

„Myslím si, že naše benešovské školy si také zaslouží podporu ústavních činitelů. Pan prezident a pan premiér jezdí všude možně, ale v Benešově ještě nebyli," uvedla včera v ředitelně ZŠ Jiráskova při krátkém rozhovoru pro Deník místopředsedkyně poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová. „Dětem jsem přivezla pár sladkostí, aby první den ve škole měly sladký, protože je nečekají úplně lehké časy," dodala nejednoznačně politička Jaroslava Jermanová.