Zaměstnanci měli mimo jiné zhoršené podmínky pro přepravu prádla nebo hygienického materiálu. Podrobné postupy vypracoval před významnou investiční akcí v hodnotě sedm milionů korun vedoucí technického úseku spolu s vedoucím stravovacího úseku, ředitelkou domova Jaroslavou Kocíkovou a dalšími členy vedení.

Personál a senioři nepopírají, že jim koridor, který propojuje jednotlivé pavilony, moc chybí. Zároveň se těší na zpřístupnění nového, který pracovní povinnosti i návyky vrátí do normálních kolejí. Navíc přinese úspory a na rozdíl od toho původního bude vytápěný. V teplých dnech bude možné okna zděné stavby otevřít. „Zbývají jen dokončovací práce. Stavba má být předána dodavatelskou firmou S-B Barták do 20. července. Termín kolaudace je stanoven na 21. července," uvedla ředitelka Kocíková.

Po kolaudaci začne koridor sloužit, ale slavnostní tečku za významnou stavbou plánuje ředitelka na pátek 18. září při příležitosti Dne domova, kdy se prý do spojujících chodeb vrátí nástěnky, aranžmá a kdy bude v místech, kde se chodby spojují, hotová i zimní zahrada. „Plánujeme, že se v ní najde prostor i pro klícky s ptáky nebo pro drobné živočichy," potvrdila ředitelka.

Zesílení střechy

Stavbu koridoru plně hradil zřizovatel, tedy Středočeský kraj, ze svého rozpočtu s výjimkou závady, kterou stavební firma odhalila a následně odstranila. „Z našich nákladů jsme zaplatili opravu střechy, která na jednom panelovém pavilonu prosakovala. Tato závada, která nebyla běžně vidět, se objevila po odkrytí střechy nad recepcí," poznamenala ředitelka.

Jaroslava Kocíková plánuje okamžitě další krok. Připomněla, že firma zesílila i střechu, aby zde mohla vzniknout terasa s přístřeškem, na kterou by vyváželi zaměstnanci na speciálních křeslech nebo postelích imobilní klienty, aby si také oni mohli užít čerstvého vzduchu. Technickým problémem, který se ale podařilo vyřešit, byl nájezd na terasu. „Pokud se tento náš záměr nepodaří realizovat letos, pak to bude otázka prvních měsíců příštího roku," myslí si ředitelka.

Marie Břeňová