VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedlecká pouť a doprava: rozkopaný Karlov zkomplikoval situaci

Kutná Hora - Do začátku Sedlecké poutě zbývají hodiny. Již od minulého týdne sledují občané Kutné Hory, jak v areálu mezi benzinovou čerpací stanicí Lukoil a obchodním domem Albert rostou pouťové atrakce a mnozí řidiči se již teď začínají obávat, jak to bude 
s dopravou v době jedné z největších akcí v Kutné Hoře.

17.4.2014
SDÍLEJ:

Uzavírky a omezení v lokalitách kolem sedlecké pouti.Foto: Policie ČR

Policista Jiří Louda z dopravního inspektorátu uvedl, že v samotném areálu pouti budou dopravní řešení identická jako v minulých letech. „V sobotu, neděli a pondělí se řidiči přijíždějící z centra, tedy od Masarykovy ulice, dostanou až ke kruhovému objezdu u obchodního domu. Odtud je uzavírky povedou směrem na Kaňk," popsal policista.

Zbylé odbočky na kruhovém objezdu budou uzavřené kvůli stánkům, které budou stát až dalece ve Vítězné ulici podél zdi tabákové továrny.

Po výjezdu z „kruháku" dojde k rozdělení dopravy: nákladní vozidla, která nesmí vjíždět na malínský nadjezd, budou pokračovat po spojnici nahoru na Kaňk. Osobní vozidla pak budou moci vjet do Sedlce ulicí Čechova. Odtud podél hřbitovní zdi pokračovat ulicí Starosedleckou do ulic Na Chmelnici a U Nadjezdu, kde se plynule vrátí na hlavní silnici a přes nadjezd projedou do Malína.

Zatímco situace přímo u atrakcí zůstává stejná jako loni, příjezd návštěvníků pouti od Karlova značně mění stavba kruhového objezdu. „Ze směru od plaveckého stadionu je vjezd na křižovatku úplně uzavřen. Doprava se zde stáčí do ulice K Bělidlu, kde je provizorně udělán výjezd do Hrnčířské," řekl Jiří Louda.

Hrnčířská ulice jako parkoviště

Je to právě Hrnčířská ulice, kterou od lokality u čističky odpadních vod až na most vždy využívají návštěvníci poutě jako místo pro parkování. Tento stav zůstane nezměněn. „Parkování je tam 
v době poutě povoleno," ubezpečil Louda. Vozidla přijíždějící od ČKD pak mohou karlovskou křižovatku pohodlně projet rovně.

Mírně komplikovanější to však budou mít řidiči, kteří přijíždějí od Církvice. „Je nyní vedena jako slepá, aby mohly i nadále zůstat v provozu místní firmy. Automobily mohou přijet od Církvice, ale až ke křižovatce se nedostanou. Musí odbočit hned, lidově řečeno, za cedulí u zmrzliny doprava a vjet do nitra Karlova," popsal Jiří Louda. Stejnými ulice se pak dostanou i z poutě.

Autor: Irena Blahníková

17.4.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ke zbytkům trojské lávky dorazily dva vyprošťovací tanky hasičů.
AKTUALIZOVÁNO
2

Zbytky Trojské lávky vyzvedávaly z vody vyprošťovací tanky

Videosouhrn Deníku – středa 13. prosince 2017

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Příčinou pádu trojské lávky nejspíš byla systémová konstrukční chyba

Kvůli předběžnému závěru vyšetřování zavírá lávku stejné konstrukce i Nymburk. Chybějící spojení břehů mezi Trojou a Císařským ostrovem vyřeší přívoz nejspíš ještě před Vánocemi. 

EXKLUZIVNĚ

O osudu fotbalového Ďolíčku nejspíš rozhodne už zítřejší zastupitelstvo

Zastupitelé budou hlasovat o změně usnesení, která má odblokovat odkup areálu stadionu od realitní společnosti. Pokud by změna hlasováním neprošla, fotbal by na legendárním místě skončil nejspíš po konci ligové sezony. Návrh na změnu kupní smlouvy provázejí pochybnosti.

Magistrát podal trestní oznámení kvůli zřícené lávce v Troji

Kauza zřícené lávky v Troji má další pokračování. Praha zastoupená ředitelkou magistrátu Martinou Děvěrovou podala trestní oznámení na neznámého pachatele s podezřením, že by mohlo jít o trestný čin z nedbalosti. 

Jako devět Václaváků: U Prahy vznikne obří komerční zóna

U dálnice D1, ve směru na Brno, má v budoucnosti vzniknout území pro nové obchody a hypermarket o velikosti 39 hektarů. Jen pro představu. Na území by se vešlo necelých devět Václavských náměstí. V úterý o tom informoval server E15.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT