Flotila čítající stovky nápadně zelených skútrů najezdila za tři kompletní sezóny po Praze již více než 2 miliony kilometrů od spuštění služby. Uživatelé se mohou pro jízdu na ekologických motocyklech snadno registrovat. Každý skútr má v úložném prostoru dvě helmy, ve výbavě je i držák s portem USB pro nabíjení telefonu. Novinkou jsou síťky pro pohodlnější převážení zavazadel, modernizovaný design aplikace, vyhrazená parkovací místa u velkých obchodních center v Praze a také Skútrškola – výcvik pro bezpečnou jízdu na elektrickém skútru v městském provozu.

Během letošního roku zaznamenala služba sdílení skútrů BeRider některé novinky. Například vybavení části flotily sítěmi, které pomáhají zlepšit bezpečnost a pohodlí při převážení zavazadel. Od letošního června mají uživatelé k dispozici zcela novou aplikaci. Praktickou funkcí je například kontrolní seznam úkonů po vrácení skútru, aby si lidé nezapomínali v úložném prostoru osobní věci. „Přínosem je vyfotografování zaparkovaného skútru, aby měli řidiči doloženo, že stroj odstavili v souladu s předpisy,“ uvedla Jarmila Plachá, vedoucí společnosti Škoda Auto DigiLab. Další vylepšení představuje označení skútru v aplikaci hvězdičkou. Jízda na takto označeném stroji je zvýhodněna, provozovatel přičte uživateli kredit odpovídající 50 % projeté částky.

S rostoucím zájmem o službu se rozšiřují také možnosti parkování. Nově zelené elektro skútry využívají vyhrazená místa u velkých obchodních center na Černém Mostě, Chodově a Zličíně. Součástí údržby je zajištění důkladných hygienických opatření. Neustále probíhá dezinfekce helem, rukojetí a úložných prostorů.

Pro zájemce je připravena také Skútrškola – jednoduchá forma výcviku, během níž si jezdci osvojí základy jízdy na elektrickém skútru a získají tipy pro bezpečnou jízdu v rušném městském provozu. Školu jízdy na skútru mohou uživatelé absolvovat i prostřednictvím videokurzů na YouTube. Videa s jízdními triky zhlédlo již více než 732 tisíc diváků.